4 sierpnia 2022 22:30

Młodzieżowy zespół GKS-u Tychy U-19 oraz przedstawiciele miasta udali się dziś z wizytą partnerską do niemieckiego Oberhausen. Jutro piłkarze rozegrają sparingowy mecz z rówieśnikami z miejscowej drużyny.

Po 12 godzinach podróży zawodnicy trenerów Sebastiana Idczaka oraz asystenta Marcina Zemanka zameldowali się w Oberhausen, do którego przyjechali na zaproszenie władz miasta w ramach umowy partnerskiej z Tychami. Wraz z zawodnikami do Niemiec udali się również przedstawiciele miasta – zastępca prezydenta ds. społecznych Maciej Gramatyka oraz radni – Grzegorz Kołodziejczyk oraz Michał Kasperczyk.

Przywitanie gości z Polski odbyło się w restauracji „Gdańskiej” w centrum Oberhausen. – Cieszę się z wizyty młodych piłkarzy z Tychów w naszym mieście. To kolejny krok, który zacieśnia więzi partnerskie pomiędzy naszymi miastami. Jutro zawodnicy będą mieli okazje zagrać na głównej płycie naszego stadionu, a w sobotę obejrzeć ligowe spotkanie pierwszej drużyny Rot-Weiß Oberhausen. Wierzę, że będzie to nich ciekawe doświadczenie i przeżycie – powiedział na powitanie zastępca burmistrza, Werner Nakot.

Początki współpracy pomiędzy miastami spotkały się z dużymi problemami. - Na początku 2020 roku mieliśmy bogate plany, ale pokrzyżowała nam je pandemia. Cieszę się bardzo, że dziś jesteśmy tutaj z konkretnymi działaniami, które zbliżają ludzi. Takie wydarzenia, jak to dzisiejsze, pomagają budować mosty, a nie je burzyć. Na pewno będziemy zacieśniać naszą współpracę i już dziś przedstawicieli Oberhausen serdecznie zapraszam do Tychów – powiedział z kolei zastępca prezydenta Tychów, Maciej Gramatyka.

To kolejny gest współpracy pomiędzy Tychami i Oberhausen. Przypomnijmy, że od kilkunastu dni w Niemczech przebywa także delegacja tyskiej młodzieży, która bierze udział w projekcie Multi. Piłkarze będą przebywali w Oberhausen do niedzieli.

fot. Piotr Podsiadły

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.