8 lipca 2022 12:06

W Parku Północnym zakończyły się prace związane z budową naturalnego placu zabaw oraz wybiegu dla psów. Mieszkańcy Tychów wraz ze swoimi dziećmi oraz czworonożnymi pupilami zyskali nowe miejsce rozrywki i wypoczynku.

Inspiracją dla projektów był przyrodniczy charakter parku, dlatego powstały one w jak największym stopniu z naturalnych materiałów,  w minimalistycznej kolorystyce oraz pod specjalnym nadzorem. Na placu zabaw zamontowane zostały drewniane kładki, tunele z żywej wierzby, tor zręcznościowy, rury do rozmowy na odległość czy duża piaskownica. Całość tworzy dwie wyspy – piaskową i wodną, które są nawiązaniem do znajdujących się tam terenów podmokłych. Wybieg dla psów również składa się z dwóch części – strefy wolnego wybiegu oraz części zręcznościowej, w której znajdują się m.in. podest, tunel czy równoważnia.

fot. Kamil Peszat

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.