6 lipca 2022 12:15

Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych opublikowała sprawozdanie z działalności w 2021 roku. W raporcie zawarto informacje na temat zadłużenia polskich miast, gmin i powiatów. Wśród miast na prawach powiatu, Tychy znalazły się na czwartym miejscu wśród najmniej zadłużonych.

Coraz trudniejsza sytuacja finansowa miast, gmin i powiatów związana z m.in. wprowadzeniem Polskiego Ładu powoduje wzrost ich zadłużenia. Mimo to, w zestawieniu Tychy znalazły się wśród miast z najniższą kwotą zadłużenia w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Zadłużenie to wyniosło w 2021 roku 968 zł. W zestawieniu nasze miasto znalazło się na czwartym miejscu w Polsce oraz na drugim w województwie śląskim.

Najmniej zadłużonym miastem na prawach powiatu było w ubiegłym roku Jastrzębie-Zdrój (206 zł). Do najbardziej zadłużonych miast należą z kolei Wałbrzych (6243 zł), Szczecin (6356 zł) oraz Świnoujście (6935 zł).

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.