21 lipca 2010 10:47

Śląska skarbówka podsumowała akcję przekazywania 1 procenta podatku za 2009 rok.

W Urzędzie Skarbowym w Tychach 62 976 podatników przekazało 1 procent podatku, co łącznie dało kwotę 2 498 256 złotych (wyższa wysokość przekazanego 1 procenta podatku była tylko w Drugim US w Katowicach). Organizacje pożytku publicznego wsparło ponad 55 procent uprawnionych do przekazania 1 procenta, średnio przekazano kwotę 39,67 złotych.

Mieszkańcy Tychów i okolicznych miejscowości, którzy rozliczają się w Tychach należeli w województwie śląskim do osób, spośród których, obok mieszkańców Gliwic, uprawnieni do przekazania 1 procenta najliczniej wsparli organizacje pożytku publicznego.

Z informacji przekazanych przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w Tychach, największe wsparcie uzyskała tyska organizacja pożytku publicznego - Hospicjum św Kaliksta.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.