20 czerwca 2022 14:17

Spacery, zwiedzanie, zajęcia sportowe, spotkania - spędź lato aktywnie!

Kompleks Sportowy Paprocany

Boisko do siatkówki plażowej, boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią są ogólnodostępne w godzinach pracy obiektu po uprzednim zgłoszeniu się i rezerwacji.

Przy sprzyjającej pogodzie na terenie Kompleksu można skorzystać z kortów tenisowych (otwarte w godzinach: 7:00–21:30).

Wypożyczalnia rowerów przy boiskach Kompleksu Sportowego Paprocany jest otwarta codziennie z wyjątkiem poniedziałków w godz. 10:00-19:00.

Cennik wypożyczalni rowerów miejskich:

  • dla osoby dorosłej – godzina – 6,00 zł
  • dla osoby dorosłej – doba – 40,00 zł
  • dla dziecka do 16. r.ż. – godzina – 4,00 zł
  • dla dziecka do 16. r.ż. – doba  – 30,00 zł

Doba oznacza czas pracy wypożyczalni (10.00-19.00). Posiadacze kart „3+ Liczna Rodzina” oraz „Aktywni 60 plus” są upoważnienie do 50% zniżki na wypożyczenie roweru miejskiego.

Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany

Kąpielisko na terenie OW „Paprocany” czynne będzie od dnia 25 czerwca do 31 sierpnia 2022 r. w godzinach 10:00 – 18:00.

Wodny Plac Zabaw czynny jest od dnia 11 czerwca codziennie w godzinach 10:00 – 20:00.

Wypożyczalnia sprzętu pływającego czynna jest od dnia 01 maja w dniach od wtorku do niedzieli oraz w święta w godzinach 10:00 – 18:00, do dyspozycji jest 12 rowerów wodnych oraz 8 kajaków.

Kryta Pływalnia 

W okresie wakacji jest ogólnodostępna w godzinach 6:00-7:00 oraz 9:00 do 22:00 w dni robocze oraz od 9:00 do 21:00 w weekendy i święta. Dla dzieci wprowadzono bilet wakacyjny (4,50 zł za jedną godzinę i 7,50 zł za dwie godziny) obowiązujący w dni robocze w godzinach 9:00-17:00. W godzinach 9.00-15:00 z pływalni korzystają również grupy zorganizowane (półkolonie, obozy) zgodnie z wcześniejszymi rezerwacjami, a także prowadzone są treningi sekcji sportowych.

Trolejbusem z bluesem 

W ramach Święta GZM w Tychach odbędzie się 5 mikrowypraw, a jedną z nich jest tytułowa „Trolejbusem z bluesem”.  Przewodnikami w tej niezwykłej wyprawie będą – Sebastian Riedel, czyli syn i dziedzic talentu legendarnego frontmana zespołu Dżem, oraz – Marcin Sitko, autor książek pt. „Rysiek Riedel we wspomnieniach”. Ta podróż jest jak wyprawa „wehikułem czasu”, o którym Rysiek Riedel sam śpiewał. Odwiedzimy miejsca, w których dorastał Rysiek Riedel, gdzie rodził się i hartował jego talent wokalny, miejsca w których powstawał zespól Dżem. Miejsca, w których pisane były teksty do kultowych utworów, gdzie odbywały się pierwsze próby, a także tam gdzie zespół po tych próbach się przenosił – chociażby do legendarnych „Jesion”, uwiecznionych  w jednym z największych przebojów zespołu Dżem.

Spotkamy też samego Ryśka – zaklętego w rzeźbie autorstwa Tomasza Wenklara. Rzeźbie, którą tysiące tyszan mijają każdego dnia, przez co do dzisiaj trudno jest im zapomnieć o pewnym nieszablonowym mieszkańcu tego pięknego miasta. Odwiedzimy też tyskie osiedle „F”, gdzie artysta mieszkał i tworzył.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy: 32 438 20 61, mck@mck.tychy.pl

Organizator: Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia


Tyscy herosi sportu | zwiedzanie

Zwiedzanie Tyskiej Galerii Sportu Muzeum Miejskiego w Tychach.

2 lipca (sobota), godz. 11.00–12.00 i 17.00–18.00

Pierwsze w historii święto Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii to okazja, aby wybrać się w mikrowyprawy, podążając śladami tyskich herosów sportu.

Tyska Galeria Sportu jest jedynym oddziałem muzealnym ulokowanym na terenie stadionu miejskiego. Czeka tam jedyna taka w kraju multimedialna wystawa stała „Sportowa strona miasta. Historia. Wydarzenia. Mistrzowie” – bogata w treści i atrakcyjna w formie prezentacja związków rozwoju miasta Tychy i sportu oraz ciekawostki, związane z największymi sukcesami sportowców z naszego miasta, obejmująca wszystkie dziedziny sportu obecne w Tychach zarówno przed jak i po II wojnie światowej.

prowadzą: Piotr Zawadzki, Kamil Hajduk
miejsce: Tyska Galeria Sportu | ul. Edukacji 7
wstęp wolny

Organizator: Tyska Galeria Sportu.


Unikatowe osiedle A – podróż w czasie do lat 50. | spacer architektoniczny

2 lipca (sobota), godz. 11.30–13.00 i 13.30–15.00

Pierwsze w historii święto Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii to okazja, aby wybrać się w mikrowyprawy i powędrować przez tyskie osiedle A. Wędrówka poświęcona początkom wznoszenia nowego miasta. Powstanie osiedla A zainicjowało wielką rozbudowę miejscowości Tychy. To zachowane w pierwotnej formie osiedle, stanowiące esencję założeń „nowego” miasta Tychy, jest jedynym zespołem mieszkaniowym w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, gdzie najpełniej zrealizowano założenia doktryny realizmu socjalistycznego – jest unikalne pod względem założeń architektoniczno-urbanistycznych, jak i programu dekoracji plastycznych.

prowadzą: dr Patryk Oczko, Mateusz Miłoń
miejsce: zbiórka pod rzeźbą przodownicy pracy/murarki | ul. Gen. Wł. Andersa
wstęp wolny

Organizator: Muzeum Miejskie w Tychach.


Kościół pw. Ducha Świętego i jego wystrój – arcydzieło sztuki sakralnej końca XX wieku| zwiedzanie

zwiedzanie
2 lipca (sobota), godz. 13.00–15.00

Pierwsze w historii święto Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii to okazja, aby wybrać się w mikrowyprawy i poznać arcydzieło sztuki sakralnej XX w. W żadnej innej świątyni na terenie kraju i województwa nie udała się taka współpraca pomiędzy architektem a malarzem – kościół rzymskokatolicki pw. Ducha Świętego w Tychach to unikatowy w skali ogólnopolskiej przykład sztuki sakralnej ostatniej ćwierci XX wieku. Zaprezentowana zostanie architektura w kontekście architektury po Soborze Watykańskim II oraz twórczości Stanisława Niemczyka, a także polichromie Jerzego Nowosielskiego, odwołujące się do tradycji malarstwa wschodniego chrześcijaństwa.

prowadzi: dr Jerzy Gorzelik, prof. UŚ
miejsce: zbiórka przed głównym wejściem do kościoła pw. Ducha Świętego w Tychach | ul. Myśliwska 43
wstęp wolny

Organizator:  Muzeum Miejskie w Tychach


Poznaj Stadion Miejski i Tyską Galerię Sportu | oprowadzanie

16 lipca (sobota), godz. 11.00–12.00

Zwiedzanie najciekawszych, zwykle niedostępnych dla widzów, miejsc na Stadionie Miejskim oraz wystawy stałej Tyskiej Galerii Sportu. W trakcie spaceru z przewodnikiem po jednym z najładniejszych piłkarskich obiektów w kraju będzie można obejrzeć wybrane miejsca Stadionu Miejskiego Tychy, m.in.: Strefę VIP, lożę prezydencką, salę konferencji prasowych, zaplecze techniczne, a także wejść na poziom boiska.

Z kolei w Tyskiej Galerii Sportu czekają – prezentowane w atrakcyjnej formie na multimedialnej wystawie stałej „Sportowa strona miasta. Historia. Wydarzenia. Mistrzowie” – historie i ciekawostki, związane z największymi sukcesami sportowców z naszego miasta, a do obejrzenia liczne pamiątki i trofea tyskich sportowców. Dodatkową atrakcją będą konkursy wiedzy dla najmłodszych z nagrodami oraz krótki seans filmowy.

prowadzi: Piotr Zawadzki
miejsce:
Tyska Galeria Sportu |ul. Edukacji 7 (zbiórka przed wejściem głównym na Stadion Miejski Tychy, ul. Baziowa)
zapisy: +48 515 717 430 (także SMSem), k.hajduk@tgs.tychy.pl
wstęp wolny

Organizator: Tyska Galeria Sportu.


Na południe! Tyska architektura i urbanistyka lat 70. i 80. w dzielnicy południowej: os. M, N i O | spacer architektoniczny

23 lipca (sobota), godz. 11.00–13.00

Sobotnie letnie przedpołudnie warto spędzić wędrując po tyskich zakamarkach śladem tyskiej architektury i urbanistyki lat 70. i 80. XX wieku. W latach 70. rozpoczął się nowy etap wielkiej rozbudowy Tychów – prace objęły tereny położone na południe od wykopu kolejowego. Powstająca w tzw. dzielnicy południowej zabudowa charakteryzowała się nowymi rozwiązaniami w zakresie układów urbanistycznych, form architektury i technologii budowlanych. Zagadnienia te zostaną omówione w trakcie dwuczęściowego cyklu spacerów – trasa pierwszej obejmuje tereny osiedli N i O wraz obszarem nieukończonego Centralnego Ośrodka Miejskiego, a także osiedle M.

prowadzi: Mateusz Miłoń
miejsce: zbiórka pod pomnikiem Hanny i Kazimierza Wejchertów | ul. K. Darwina
zapisy: +48 887 450 212 (także SMSem), g.oleksy@muzeum.tychy.pl
wstęp wolny

Organizator: Muzeum Miejskie w Tychach.


„Barbara Kubska – Zygmunt Kubski. Czas nieutracony” | oprowadzanie autorskie po wystawie z tłumaczeniem na język migowy

28 lipca (czwartek), godz. 18.00

Zapraszamy, aby odnaleźć tyski czas nieutracony z fotografiami Barbary Kubskiej i Zygmunta Kubskiego. Przewodniczkami będą Ewelina Lasota, kuratorka wystawy i Irena Piecha, tłumaczka języka migowego. On fotografował budowę Tychów od 1954 roku do lat osiemdziesiątych. Ona sięga do archiwum jego zdjęć współcześnie. Dziadek i wnuczka. Pracownik sektora budowlanego i artystka wizualna. Barbara Kubska skupia uwagę na człowieku, patrzy na miasto jak na dom, nie tylko jak na projekt urbanistyczno-architektoniczny. Wybiera fotografie, z którymi twórczość Zygmunta Kubskiego nie jest kojarzona – nie mają znamion dokumentacji technicznej. Nie tyle przedstawia obrazy, co sposób patrzenia na nie.

prowadzi: Ewelina Lasota
tłumaczy: Irena Piecha
miejsce:
Muzeum Miejskie w Tychach | Pl. Wolności 1
zapisy:
 +48 887 450 212 (także SMSem), g.oleksy@muzeum.tychy.pl
wstęp wolny

Organizator: Muzeum Miejskie w Tychach.


SĄSIEDZI / СУСІДИ | Poznajmy się na sportowo | zwiedzanie dla najmłodszych w języku ukraińskim

30 lipca (sobota), godz. 11.00–12.00

Zwiedzanie Stadionu Miejskiego oraz wystawy stałej Tyskiej Galerii Sportu przygotowane z myślą o przebywających w Tychach i okolicznych miejscowościach dzieciach z Ukrainy.

Już kolejny raz zapraszamy przebywające w Tychach i okolicznych miejscowościach dzieci z Ukrainy do Tyskiej Galerii Sportu, która znajduje się na pięknym Stadionie Miejskim. Podczas spotkania opowiemy z pomocą tłumaczki o sporcie w Polsce oraz w Tychach i sławnych sportowcach, którzy pochodzą z naszego miasta. Chętnie posłuchamy o Waszych sportowych zainteresowaniach, ulubionych drużynach oraz zawodniczkach i zawodnikach. Ciekawi nas, jakie sporty trenujecie, jakie lubicie oglądać. Podpowiemy, gdzie w Tychach znajdziecie miejsca do uprawiania sportu, do spacerów i sportowych zabaw. Wspólnie obejrzymy wystawę stałą Tyskiej Galerii Sportu i zwiedzimy stadion – jeden z najładniejszych obiektów piłkarskich w Polsce. Czeka też seans filmowy, a także zajęcia plastyczne.

prowadzą:
Piotr Zawadzki, Kamil Hajduk
tłumaczy:
Sofiia Moseichuk
miejsce:
Tyska Galeria Sportu | ul. Edukacji 7
zapisy:
+48 515 717 430 (także SMSem, podając datę i liczbę osób, np.: 20.08/2), k.hajduk@tgs.tychy.pl
wstęp wolny

współpraca:
Tyski Sport S. A.

Istnieje możliwość zorganizowania zajęć w innych terminach, po wcześniejszym zgłoszeniu.

Organizator: Tyska Galeria Sportu.


Poznaj Stadion Miejski i Tyską Galerię Sportu | wieczorne oprowadzanie

30 lipca (sobota), godz. 20.00–21.00

Zwiedzanie Stadionu Miejskiego oraz wystawy stałej Tyskiej Galerii Sportu w wyjątkowej, wieczornej scenerii.

W trakcie spaceru z przewodnikiem po jednym z najładniejszych piłkarskich obiektów w kraju będzie można obejrzeć wybrane miejsca Stadionu Miejskiego Tychy, m.in.: Strefę VIP, lożę prezydencką, salę konferencji prasowych, zaplecze techniczne, a także wejść na poziom boiska.

Z kolei w Tyskiej Galerii Sportu czekają – prezentowane w atrakcyjnej formie na multimedialnej wystawie stałej „Sportowa strona miasta. Historia. Wydarzenia. Mistrzowie” – historie i ciekawostki, związane z największymi sukcesami sportowców z naszego miasta, a do obejrzenia liczne pamiątki i trofea tyskich sportowców. Dodatkową atrakcją będą konkursy wiedzy dla najmłodszych z nagrodami oraz krótki seans filmowy.

prowadzi: Kamil Hajduk
miejsce:
Tyska Galeria Sportu |ul. Edukacji 7  (zbiórka przed wejściem głównym na Stadion Miejski Tychy, ul. Baziowa)
zapisy: 515 717 430 (także SMSem), k.hajduk@tgs.tychy.pl
wstęp wolny

Organizator: Tyska Galeria Sportu.


Przygoda z Tyszakami -  objazdowa wycieczka wesołym, tyskim autobusem 

6 sierpnia (sobota), godz. 10.00-14.00, zbiórka przy fontannie z wydrami

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy: 691 770 344 (w godz. 10.00-15.00).
Liczba miejsc ograniczona.

Organizator: Miejskie Centrum Kultury.


Na południe! Tyska architektura i urbanistyka lat 70. i 80. w dzielnicy południowej: os. K, L i S | spacer architektoniczny

13 sierpnia (sobota), godz. 11.00–13.00

Sobotnie letnie przedpołudnie warto spędzić wędrując po tyskich zakamarkach śladem tyskiej architektury i urbanistyki lat 70. i 80. XX wieku. W latach 70. rozpoczął się nowy etap wielkiej rozbudowy Tychów – prace objęły tereny położone na południe od wykopu kolejowego. Powstająca w tzw. dzielnicy południowej zabudowa charakteryzowała się nowymi rozwiązaniami w zakresie układów urbanistycznych, form architektury i technologii budowlanych. Zagadnienia te zostaną omówione w trakcie dwuczęściowego cyklu spacerów – trasa drugiej obejmuje tereny osiedli K, L, S.

prowadzi: Mateusz Miłoń
miejsce:
zbiórka przy przystanku autobusowym Tychy Osiedle „K” | ul. Konfederatów Barskich
zapisy:
887 450 212 (także SMSem), g.oleksy@muzeum.tychy.pl
wstęp wolny

Organizator: Muzeum Miejskie w Tychach.


Przygoda z Tyszakami -    objazdowa wycieczka wesołym, tyskim autobusem 

6 sierpnia (sobota), godz. 10.00-14.00, zbiórka przy fontannie z wydrami

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy: 691 770 344 (w godz. 10.00-15.00).
Liczba miejsc ograniczona.

Organizator:   Miejskie Centrum Kultury.


SĄSIEDZI / СУСІДИ Poznajmy się na sportowo | zwiedzanie dla najmłodszych w języku ukraińskim

20 sierpnia (sobota), godz. 11.00–12.00

Zwiedzanie Stadionu Miejskiego oraz wystawy stałej Tyskiej Galerii Sportu przygotowane z myślą o przebywających w Tychach i okolicznych miejscowościach dzieciach z Ukrainy.

Już kolejny raz zapraszamy przebywające w Tychach i okolicznych miejscowościach dzieci z Ukrainy do Tyskiej Galerii Sportu, która znajduje się na pięknym Stadionie Miejskim. Podczas spotkania opowiemy z pomocą tłumaczki o sporcie w Polsce oraz w Tychach i sławnych sportowcach, którzy pochodzą z naszego miasta. Chętnie posłuchamy o Waszych sportowych zainteresowaniach, ulubionych drużynach oraz zawodniczkach i zawodnikach. Ciekawi nas, jakie sporty trenujecie, jakie lubicie oglądać. Podpowiemy, gdzie w Tychach znajdziecie miejsca do uprawiania sportu, do spacerów i sportowych zabaw. Wspólnie obejrzymy wystawę stałą Tyskiej Galerii Sportu i zwiedzimy stadion – jeden z najładniejszych obiektów piłkarskich w Polsce. Czeka też seans filmowy, a także zajęcia plastyczne.

prowadzą:
Piotr Zawadzki, Kamil Hajduk
tłumaczy:
Sofiia Moseichuk
miejsce:
Tyska Galeria Sportu | ul. Edukacji 7
zapisy:
+48 515 717 430 (także SMSem, podając datę i liczbę osób, np.: 20.08/2), k.hajduk@tgs.tychy.pl
wstęp wolny współpraca:
Tyski Sport S. A.

Istnieje możliwość zorganizowania zajęć w innych terminach, po wcześniejszym zgłoszeniu.

Organizator: Tyska Galeria Sportu.


Poznaj Stadion Miejski i Tyską Galerię Sportu | wieczorne oprowadzanie

20 sierpnia (sobota), godz. 20.00–21.00

Zwiedzanie Stadionu Miejskiego oraz wystawy stałej Tyskiej Galerii Sportu w wyjątkowej, wieczornej scenerii. W trakcie spaceru z przewodnikiem po jednym z najładniejszych piłkarskich obiektów w kraju będzie można obejrzeć wybrane miejsca Stadionu Miejskiego Tychy, m.in.: Strefę VIP, lożę prezydencką, salę konferencji prasowych, zaplecze techniczne, a także wejść na poziom boiska. Z kolei w Tyskiej Galerii Sportu czekają – prezentowane w atrakcyjnej formie na multimedialnej wystawie stałej „Sportowa strona miasta. Historia. Wydarzenia. Mistrzowie” – historie i ciekawostki, związane z największymi sukcesami sportowców z naszego miasta, a do obejrzenia liczne pamiątki i trofea tyskich sportowców. Dodatkową atrakcją będą konkursy wiedzy dla najmłodszych z nagrodami oraz krótki seans filmowy.

prowadzi: Piotr Zawadzki
miejsce:
Tyska Galeria Sportu |ul. Edukacji 7  (zbiórka przed wejściem głównym na Stadion Miejski Tychy, ul. Baziowa)
zapisy: 515 717 430 (także SMSem), k.hajduk@tgs.tychy.pl
wstęp wolny

Organizator: Tyska Galeria Sportu.


Tyskie Śniadania | OW Paprocany

2, 16 lipca i 6, 20 sierpnia w godzinach od 10.00 do 13.00

Śniadania w sobotnie poranki na terenie OW Paprocany:

  • lokalne wyroby kulinarne
  • strefa relaksu
  • atrakcje dla dzieci
  • strefa aktywnego wypoczynku
  • sztuka plenerowa

Organizator: Inicjatywa Tyska. 


Spotkanie z nowymi trenerami GKS-u Tychy Dominikiem Nowakiem i Andrzejem Bledzewskim

9 sierpnia (wtorek) godz. 18.30-20.00

Nowy sezon piłkarskich rozgrywek I ligi to kolejne nadzieje kibiców GKS-u Tychy na obiecujący wynik. Drużyna przeszła zmiany, a jedną z nich jest sztab trenerski. Spotkanie z nowymi szkoleniowcami GKS-u – pierwszym trenerem Dominikiem Nowakiem i trenerem bramkarzy Andrzejem Bledzewskim - to doskonała okazja, by dowiedzieć się, jakie mają spojrzenie na futbol, a także porozmawiać o planach i celach zespołu.

Dominik Nowak został ogłoszony pierwszym trenerem GKS-u Tychy pod koniec maja 2022 roku. Wcześniej prowadził m.in. Korona Kielce, Wigry Suwałki, Motor Lublin i Flotę Świnoujście. Największe sukcesy odnosił jednak w Górniku Polkowice, gdzie rozpoczynał karierę trenerską i z klubem przebył drogę od IV do I ligi, a przede wszystkim w Miedzi Legnica, z którą w 2018 roku awansował do ekstraklasy.

Andrzej Bledzewski był piłkarzem ekstraklasy, rozegrał w niej 213 meczów. Występował w Górniku Zabrze, Szczakowiance Jaworzno, Górniku Łęczna i Arce Gdynia. Raz wystąpił w pierwszej reprezentacji Polski. Po zakończeniu kariery zawodniczej w 2015 roku, został trenerem bramkarzy i pracował kolejno w Gryfie Wejherowo, Olimpii Grudziądz, GKS-ie Katowice, GKS-ie Jastrzębie i Skrze Częstochowa.

prowadzi: Kamil Hajduk
miejsce: Tyska Galeria Sportu |ul. Edukacji 7
zapisy: 515 717 430 (także SMSem), k.hajduk@tgs.tychy.pl
wstęp wolny

Organizator: Tyska Galeria Sportu.


Trener kilku pokoleń tyskich lekkoatletów - uhonorowanie Jana Dery w Alei Gwiazd TGS

21 sierpnia (niedziela) godz. 15.00-16.00

Aleja Gwiazd Tyskiej Galerii Sportu to miejsce, w którym prezentowane są wybitne postaci, związane ze sportem w naszym mieście. Do tej pory zostało w ten sposób wyróżnionych 30 osób - to zwycięzcy prestiżowych rozgrywek sportowych, medaliści igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, reprezentanci kraju...

Kolejną postacią, zasłużoną dla sportu w Tychach, która zostanie uhonorowana miejscem w Alei będzie Jan Dera – trener lekkoatletyki. Najwybitniejszy szkoleniowiec w historii tyskiej lekkoatletyki urodził się w 1935 roku, a zmarł w 2008 roku. Szkoleniem zajmował się przez 45 lat swojego życia, wychowując plejadę znakomitych zawodników. Dera od 1967 roku pracował w sekcji lekkoatletycznej Polonii Tychy, a od 1971 roku w założonym właśnie GKS-ie Tychy. Jego najbardziej znaną wychowanką była Lucyna Langer-Kałek, brązowa medalistka olimpijska z Moskwy (1980) i mistrzyni Europy z 1982 roku. Inni znani podopieczni trenera Dery to: Witold Bańka (brązowy medalista MŚ w sztafecie 4x400 m, a później minister sportu i turystyki oraz przewodniczący Światowej Agencji Antydopingowej), Leszek Dyja, Piotr Cudek, Wojciech Szwed, Piotr Sawicki, Krystyna Domagała, Arkadiusz Gruchlik i Marta Kałek.

Uhonorowaniu szkoleniowca w Alei Gwiazd będzie towarzyszyć I Memoriałowi im. Jana Dery, który odbędzie się tego samego dnia na stadionie lekkoatletycznym w Tychach.

prowadzi: Piotr Zawadzki
miejsce:
Tyska Galeria Sportu |ul. Edukacji 7
zapisy: 515 717 430 (także SMSem), k.hajduk@tgs.tychy.pl
wstęp wolny

Organizator: Tyska Galeria Sportu.


Ruch to zdrowie

Bezpłatne zajęcia sportowe dla mieszkańców Tychów.

Środy i piątki  w godz. 17.00-18.00

Miejsce: Obiekt  MOSiR przy ul. Brzozowej 2,

Kontkatk: tel. 513 706 448.

Organizator: MOSiR Tychy. 


Joga na Paprach 

Harmonogram:

Wtorki w godz. 10.00-11.00

Czwartki w godz. 16.00-17.00

Soboty w godz. 9.00-10.00

Miejsce: trawnik przy boisku głównym na terenie Kompleks Sportowy Paprocany.

Kontakt: tel. 668 381 859.

Organizator: MOSiR Tychy. 


Tai chi w Paprocanach 

W każdą niedzielę godz. 10.00 – 11.00.

Miejsce: trawnik przy boisku do koszykówki na terenie OW Paprocany, ul. Parkowa 14.

Kontakt: tel. 507 638 535

Organizator: MOSiR Tychy. 


ZUMBA dla dzieci, młodzieży i dorosłych!

W poniedziałki, czwartki i piątki:
W okresie 27 czerwca - 16 sierpnia w godz. 15:30-16:30,
W okresie 17-26 sierpnia w godz. 10:00-11:00.

Miejsce: Boisko wielofunkcyjne w Tychach Żwakowie przy zbiegu ul. Nowej i Zgody.

W razie brzydkiej pogody zajęcia zostaną odwołane.

Projekt finansowy z budżetu partycypacyjnego Miasta Tychy.

Organizator: MOSiR Tychy. 


Rolki, deska i hulajka - Extreme City 2022

Od 1 lipca - w każdy piątek w godz. 11.00-14.00.

Szkolenia i nauka jazdy z instruktorami: na rolkach, deskorolkach i hulajkach.

Dodatkowo pokazy, wolna jazda z ekipą Extreme City.

Rolki, Deski i Hulajki do dyspozycji - za darmo.

Miejsce: Skatepark Dolina Jaworek.

Organizator: MOSiR Tychy i Tyski Zakład Usług Komunalnych.


TZUK i FitTyskie

Tyski Zakład Usług Komunalnych we współpracy z projektem FitTyskie zaprasza na zajęcia sportowo- rekreacyjne na świeżym powietrzu w dwóch tyskich parkach – w Parku Suble oraz w Rodzinnym Parku bł. Karoliny.

Organizatorzy zapewniają dwa rodzaje zajęć – wzmacniające (60 minut) oraz jogę (90 minut).

Zajęcia będą odbywać się cyklicznie w każdą bezdeszczową środę, w Parku Południowym (obok tężni), o godz. 19:00 i sobotę,  Park Suble (obok placu zabaw) o godz. 8:30.

Na zajęcia wakacyjne zapraszamy do 27.08.

Więcej informacji: telefon: 32 438 22 00; mail: biuro@tzuk.tychy.pl

Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się na stronie Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych.

Organizatorzy: Tyski Zakład Usług Komunalnych i FitTyskie. 


Rajdy w ramach Rowerowej Stolicy Polski.

25.06.2022 – Dokręcamy Koła – Tyski Nocny Rajd Rowerowy

26.06.2022 – 24 Ogólnopolski Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez MOSiR Tychy

17.07. 2022 - Rowerowy Zlot Gwieździsty Paprocany Dzika Plaża – podsumowanie rywalizacji Rowerowej Stolicy Polski i wręczenie nagród.

Informacje: Rowerowa Stolica Polski

Powrót na stronę TYCHY NA LATO>>

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.