Stoczniowców 70
43-100 Tychy
https://tzuk.tychy.pl/24
biuro@tzuk.tychy.pl
tel.: +48 32 438 22 00

Pierwszy w Tychach pumptrack uruchomiony w ramach miejskiej kampanii "RoweLOVE Tychy".  Długość toru to 100 metrów bieżących, a wysokość przeszkód waha się od 30 do 70 centymetrów. Tor posiada sekcje przeszkód podwójnych przeznaczonych do skakania oraz tzw. „m-kę” (profesjonalnie nazywaną "step up - step down”), umożliwiającą wskakiwanie i wyskakiwanie z przeszkody. Sztuka jazdy po torze zakłada wykorzystywania siły pędu z tzw. „pompowania”, czyli skoordynowanych ruchów „góra-dół”, bez pedałowania. Na nawierzchni została namalowana niebieska linia, która wyznacza poprawny tor jazdy w zakręcie. Jej przekroczenie, przy dużej prędkości może skutkować wypadnięciem z zakrętu. 

Tor posiada konstrukcję umożliwiającą również naukę jazdy na tylnym kole. Ćwiczyć tę ewolucję można dzięki podwójnej muldzie, posiadającej w środku zagłębienie (zamiast płaskiej nawierzchni).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×