21 lipca 2010 9:19

Wczoraj, w hotelu Piramida, odbyło się spotkanie poświęcone organizacji bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas EURO 2012. Tychy starają się o uzyskanie statusu centrum pobytowego podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku.

Gdyby tak się stało Tychy będą jedynym miejscem na mapie Górnego Śląska, w których będą trenować, mieszkać i odpoczywać zawodnicy jednej z drużyn biorących udział w Mistrzostwach Europy. W spotkaniu wzięli udział: prezydent Tychów, Andrzej Dziuba, przedstawiciele spółki EURO 2012, Tomasz Szulc i Marcin Sabat, przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej oraz Straży Pożarnej. Organizatorami spotkania byli: dyrektor MOSiR-u - Marcin Staniczek oraz dyrektor hotelu Piramida - Gabriel Cegliński.

Chętnych do organizowania centrów pobytowych w całej Polsce było około 200 ośrodków, z czego w katalogu EURO 2012 znajdzie się 20.

Decyzja o tym, jakie ośrodki finalnie znajdą się na liście centrów pobytowych zapadnie na przełomie sierpnia i września br.


fot. Michał Giel
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.