21 lipca 2010 9:00

Wczoraj, w Warszawie, redakcja dziennika "Rzeczpospolita" ogłosiła wyniki rankingu samorządów. Miasto Tychy znalazło się na 5. miejscu w kategorii miasta na prawach powiatu, które najskuteczniej wykorzystuje fundusze unijne.

Na podstawie danych przekazanych z Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego wyliczono, iż na każdego mieszkańca Tychów przypadała w 2009 roku kwota 735 złotych przychodów z UE. Była to najwyższa kwota w przeliczeniu wykorzystanych funduszy UE na jednego mieszkańca wśród wszystkich miast na prawach powiatu, które znalazły się w rankingu.

Tychy zajęły także wysokie 13. miejsce w rankingu wartości inwestycji samorządowych. W rankingu został ujęta inwestycja "Gospodarka ściekowa", której wartość wyniosła blisko 550 mln zł. Zdaniem prezydenta miasta, Andrzeja Dziuby, ranking Rzeczpospolitej potwierdza, że Tychy od lat skutecznie pozyskują i wykorzystują środki unijne.

Także poziom dochodów na osobę - 4 236 zł - sklasyfikował Tychy na wysokiej 5 pozycji. W rankingu miast na prawach powiatu Tychy znalazły się na 19. miejscu, co stanowi wzrost o 16 pozycji w stosunku do rankingu z roku 2008, w którym Tychy uplasowały się na 35. pozycji.

Za najlepsze samorządy w rankingu uznano Poznań, Kórnik oraz Zabierzów.

Mieszkańców Tychów podczas uroczystego ogłoszenia wyników reprezentował wiceprezydent Tychów, Michał Gramatyka.

Poniżej rankingi publikowane w Rzeczpospolitej:

RANKING SAMORZĄDÓW

FUNDUSZE UNIJNE INWESTYCJE SAMORZĄDOWE
źródło: Rzeczpospolita


Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.