19 maja 2022 14:46

Joga, tai-chi, gimnastyka wzmacniająca to propozycje na aktywne spędzanie wolnego czasu w tyskich plenerach. Ruszają bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne w Tychach. Pierwsze spotkanie już w sobotę 21 maja.

AKTYWNE PARKI

Tyski Zakład Usług Komunalnych we współpracy z projektem FitTyskie zaprasza na zajęcia sportowo- rekreacyjne na świeżym powietrzu w dwóch tyskich parkach – w Parku Suble oraz w Rodzinnym Parku bł. Karoliny.

Organizatorzy zapewniają dwa rodzaje zajęć – wzmacniające (60 minut) oraz jogę (90 minut). Pierwszy trening wzmacniający odbędzie się   25 maja o 19:00 w Rodzinnym Parku bł. Karoliny. Natomiast 28 maja o 8:30 organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do Parku Suble na jogę. Zajęcia będą odbywać się cyklicznie w każdą bezdeszczową środę o godz. 19:00 i sobotę o godz. 8:30.

Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się na stronie Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych.

ZAJĘCIA SPORTOWE - MOSiR TYCHY

Od 21 maja Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na bezpłatne zajęcia sportowe organizowane na terenie Miasta Tychy. Zajęcia odbywać będą się cyklicznie - na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany, przy Kompleksie Sportowym Paprocany oraz na terenie obiektu sportowego przy ul. Brzozowej.

Joga na Paprach | od 21 maja

Miejsce: na terenie Kompleksu Sportowego "Paprocany" przy ul. Sikorskiego 110 - trawnik przy boisku głównym (bez płyty boiska).

Terminy:

- w każdy wtorek o godz. 10:00,

- w każdy czwartek o godz. 16:00,

- w soboty: majowe (21 oraz 28 maja) o godz. 7:30, a od czerwca o godz. 9:00.

W razie brzydkiej pogody zajęcia zostaną odwołane. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność przyjścia.

Tai chi w Paprocanach | od 22 maja

Od 22 maja 2022 r. w każdą niedzielę od godz. 10:00 profesjonalny instruktor będzie prowadził w Paprocanach zajęcia z tai chi. Tai chi to sztuka walki oparta o zasady starochińskiej gimnastyki zdrowotnej. Ustawienie ciała gwarantujące stabilność i elastyczność powodują, że tai chi korzystnie wpływa na korektę postawy, a tym samym przynosi ulgę w przypadku bóli kręgosłupa. Tai chi poprawia także kondycję fizyczną.

Miejsce: na terenie OW Paprocany - na trawniku przy boisku do koszykówki.

Terminy zajęć: niedziele o godz. 10:00.

W razie brzydkiej pogody zajęcia zostaną odwołane. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Ruch to zdrowie - zajęcia z gimnastyki  | od 25 maja

Miejsce: na terenie obiektu sportowego przy ul. Brzozowej - kompleks z boiskami do siatkówki plażowej. Trawnik za boiskiem asfaltowym.

Terminy zajęć: zajęcia odbywać się będą od 25 maja 2022 r. - w każdą środę i piątek od godz. 17:00.

W razie brzydkiej pogody zajęcia zostaną odwołane.

 


fot. MOSiR Tychy 

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.