27 kwietnia 2022 13:35

Tychy zostały laureatem konkursu na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego 2021. Miasto zajęło czwarte miejsce, przyznano mu również nagrodę specjalną za zaangażowanie we współpracę z urzędem statystycznym i wykazanie największej aktywność wśród społeczności lokalnej.

Konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 skierowany był do gmin i miał na celu aktywne promowanie idei samospisu internetowego w trakcie trwania Spisu, a zadaniem konkursowym było zachęcenie przez gminę jak największej liczby zobowiązanych na jej terenie osób fizycznych do dokonywania samospisu internetowego.

- W Tychach aż 89,49% mieszkańców wzięło udział Narodowym Spisie Powszechnym - mówi Aneta Luboń-Stysiak, Sekretarz Miasta Tychy. - To drugie miejsce w woj. śląskim i ósme w Polsce. Biorąc pod uwagę liczbę zameldowanych osób (prawie 119,5 tysięcy osób) spisało się 95% mieszkańców.

Tychy znalazły się na czwartym miejscu najbardziej cyfrowych gmin Narodowego Spisu Powszechnego 2021 tuż za Katowicami, Siemianowicami Śląskimi oraz gminą wiejską Jasienica. Dodatkowo - jako jedyne miasto w województwie śląskim Tychy otrzymały nagrodę specjalną Prezesa GUS za zaangażowanie we współpracę z urzędem statystycznym i wykazanie największej aktywność wśród społeczności lokalnej. 


Nagrodą za zajęcie 4. miejsca jest 7 laptopów dla gminy, nagroda specjalna to urządzenie wielofunkcyjne. 

Informacja o konkursie na stronie GUS.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.