24 czerwca 2010 12:00

W dniu dzisiejszym, 24 czerwca br., o godz. 10.00 w Tychach prezydent miasta, Andrzej Dziuba wraz z dyrektorem MZUiM Wojciechem Łyką, otworzyli nowe rondo i łącznik pomiędzy ulicami Glińczańską i Stoczniowców.

Inwestycja o wartości 4 mln. 300 tys.zł, została zrealizowana w okresie od października 2009r. do maja 2010r. Celem inwestycji jest ułatwienie połączenia Starych Tychów (Osiedli A i B) z Sublami i dzielnicą Żwaków.

Celem jest także odciążenie Alei Bielskiej (jednej z głównych ulic miasta) poprzez wybudowanie równoległej ulicy. Dzięki tej inwestycji kierowcy jadący z kierunku Mikołowa w kierunku Bielska Białej będą mogli znacznie skrócić czas, unikając przejazdu przez centrum Tychów.

W uroczystym otwarciu, wzieli udział także przedstawiciele projektanta i wykonawcy inwestycji - konsorcjum firm Jordan S.A. z siedzibą w Krakowie i WPRD Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, a także tyscy radni.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.