21 kwietnia 2022 9:10

Spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami Tychów w sprawie budowy nowej linii kolejowej łączącej Katowice z Ostrawą odbędzie się w piątek 22 kwietnia o godzinie 18:00 w auli Budynku Szkolnego Allstars przy al. Niepodległości 32.

O PROJEKCIE

Egis Poland Sp. z o.o. jako partner Konsorcjum w składzie z Egis Rail S.A. oraz JAF-GEOTECHNIKA Sp. z o.o. realizuje na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego studium techniczno-ekonomiczno - środowiskowe dla projektu pn.: „Budowa linii kolejowej na odc. Katowice – granica państwa – Ostrawa”.

Planowana inwestycja stanowi jeden z elementów wieloletniego programu inwestycyjnego i komunikacyjnego - Centralnego Portu Komunikacyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej. Zakres realizacji projektu zakłada przeprowadzenie szczegółowych analiz w uwarunkowań przestrzennych i ekonomicznych w obrębie przebiegu wariantów planowanej linii kolejowej. 

Organizator udostępnił interaktywną mapę "Budowa linii kolejowej na odc. Katowice- granica państwa - Ostrawa" - przedstawia ona przebieg wariantów wraz z proponowanym układem drogowym i obiektami, po odpowiednim zbliżeniu pokazuje warstwę podziału działek i ich numerów ewidencyjnych inżynieryjnymi. 

Inwestor

Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. 02-305 Warszawa Aleje Jerozolimskie 142B

Pełne informacje o projekcie na stronie cpk.pl.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.