16 czerwca 2010 13:14

Już po raz X Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Św. Faustyna w Tychach organizuje Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych, którego celem jest propagowanie i promocja twórczości osób niepełnosprawnych, spotkanie środowisk działających twórczo z osobami niepełnosprawnymi, wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami oraz umożliwienie wystąpienia na profesjonalnej scenie – co podnosi samoocenę oraz integrację środowiska osób niepełnosprawnych. Festiwal, który odbędzie się 17 czerwca, jest częścią Tyskiego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych.

Jubileuszowa X edycja Festiwalu odbywa się pod honorowym patronatem:
  • ks. Krzysztofa Bąka dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej
  • Andrzeja Dziuby Prezydenta Miasta Tychy
Festiwal rozpoczął się wernisażem prac plastycznych, który odbył się 14 czerwca w Teatrze Małym w Tychach. Tam również nastąpi uroczysty finał festiwalu (17 czerwca w godzinach 8.30 do 16.30).

W Festiwalu zapowiedziało udział 13 grup teatralnych z całego Śląska (Pszczyna, Ruda Śląska, Mysłowice, Zabrza, Lędziny, Wodzisław Śląski, Tychy), 11 zespołów lub solistów w kategorii piosenki. 10 placówek wystawi dorobek artystyczno – plastyczny.

W sumie Tychy odwiedzi w dniu festiwalu ok. 400 osób, w tym ok. 250 niepełnosprawnych artystów reprezentując cały Śląsk.

Każdy ośrodek uczestniczący w festiwalu ma możliwość udziału we wszystkich konkursach:
  • konkursie piosenki
  • konkursie twórczości teatralno-muzycznej
  • konkursie twórczości plastycznej

Tradycją festiwalu jest celebrowanie wspólnego przebywania i dzielenie się twórczością artystyczną z innymi. Towarzyszy temu wymiana doświadczeń, radość spotkania, oraz ciepło i serdeczność.

Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Św. Faustyna w Tychach bardzo gorąco zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w festiwalu i odwiedzenia gościnnych progów Teatru Małego, gdyż impreza ma charakter otwarty – integracyjny.

Zapraszamy!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.