11 czerwca 2010 15:04

12 czerwca odbywa się Industriada – Święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Szlak ten tworzy ponad 30 obiektów o wyjątkowych walorach historycznych i architektonicznych. Jednym z nich jest Tyskie Browarium.

Industriada to koncerty, wystawy, zawody sportowe, prezentacje, wykłady i degustacje na terenie 23 miast. Specjalnie na tę okazję uruchomione zostaną stare maszyny, a pracownicy założą historyczne stroje.

W Tychach Industriada odbędzie się w Tyskim Browarium (ul. Mikołowska 5). Przewidziano liczne atrakcje:

- 10.00-15.00

Zwiedzanie Tyskich Browarów Książęcych pełne niespodzianek, w towarzystwie historycznych postaci, które pamiętają browar z dawnych czasów, postaci, które przeniosą zwiedzających w lata 20 - te XX wieku.

Przewodnikami w tym dniu będą:
- Julius Muller, słynny dyrektor, który wie wszytko o technologii produkcji piwa
- Jan Henryk XI, książę pszczyński, który Browar zmodernizował
- Kawaler, który wie, jak można się zabawić po pracy w Browarze
- Bednarz, specjalista w swoim fachu
- Emancypantka, która opowie o roli kobiet w browarze kiedyś i obecnie

Wycieczki rozpoczynają się co godzinę. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

- 16.00

Konkursy z tyskimi nagrodami – któż nie pokusi się o zdobycie dębowego kufla? Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

- 19.00

Koncert "Tyskie i wszystko gra" w klimatycznych wnętrzach pubu to specjalnie na tą okazję powołany projekt muzyczny. Czy Browar jest muzykalny? Na to pytanie odpowiedzą muzycy, którzy z kegów, beczek i puszek stworzą nietypowe instrumentarium. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Wszystkie atrakcje dostępne bezpłatnie i tylko dla osób pełnoletnich.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.