11 czerwca 2010 13:39

W związku z uruchomieniem w Tychach Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczości (dalej ISP) uroczyste otwarcie nastąpi w dniu 18 czerwca br. o godz. 9.00. w siedzibie ISP przy ul. Barona 30.

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie wykład pt. „Ekonomia Społeczna. Przedsiębiorczość Społeczna”, który poprowadzą Pan Grzegorz Wojtanowski – prawnik, przedstawiciel Ogólnopolskiego Związku Organizacji na Rzecz Integracji Społecznej oraz Pan Przemysław Piechocki - prezes Stowarzyszenia na Rzecz Spółdzielni Socjalnych w Poznaniu. Celem promocji ekonomii społecznej jest prezentacja samej idei działania i pozytywnych efektów społecznych, jakie wywołuje zakładanie firm ze sfery ekonomii społecznej.

Poniżej informacje o działalności ISP w Tychach.

„Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości” w Tychach będzie działał do 29 lutego 2012r. Inkubator jest częścią projektu pt. „Sieć Inkubatorów Społecznej Przedsiębiorczości” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wszelkie formy wsparcia oferowane w ramach projektu są bezpłatne.

Projekt zakłada wspieranie:
  • Podmiotów ekonomii społecznej, zarejestrowanych na terenie woj. śląskiego, zwłaszcza działających nie dłużej niż 2 lata.
  • Instytucji rynku pracy oraz pomocy i integracji społecznej zarejestrowanych na terenie woj. śląskiego.
  • Mieszkańców woj. śląskiego zainteresowanych działalnością podmiotów ekonomii społecznej.
OFERUJEMY
  • Poradnictwo i informacje,
  • Doradztwo specjalistyczne w zakresie:
- księgowości,
- prawa,
- marketingu,
  • Szkolenia,
  • Wsparcie infrastrukturalne:
- zaplecze biurowe,
- dostęp do lokalu,
- sprzęt multimedialny,
  • Miejsce na serwerze do utworzenia własnej strony www
Dla wybranych podmiotów (wyłonionych w konkursie):
Wsparcie indywidualne w postaci:
  • Konsultingu w zakresie bieżącej działalności podmiotu, ze szczególnym uwzględnieniem:
- przygotowania i realizacji projektów,
- zarządzania projektami,
- prawno-administracyjnych aspektów działania podmiotów ekonomii społecznej.
  • Bezpłatnej obsługi biura rachunkowego przez okres 12 m-cy.
Projekt zakłada między innymi przeszkolenie przedstawicieli 18 instytucji rynku pracy oraz pomocy i integracji społecznej z województwa śląskiego. Jego celem jest głównie promowanie ekonomii społecznej i zatrudnienia w sektorze ekonomii społecznej. Cele te korespondują z Narodową Strategią Spójności w zakresie dążenia do wzrostu zatrudnienia poprzez rozwój kapitału ludzkiego i społecznego.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.