1 czerwca 2010 13:50

Szpital Miejski w Tychach jest już "Szpitalem z Uśmiechem". Prezydent miasta Tychy Andrzej Dziuba i prezes firmy Sandvik Mining And Construction w Tychach odwiedzili Szpital Miejski w Tychach i "dokończyli" malowanie oddziału dziecięcego. Firma Sandvik, na Dzień Dziecka, przygotowała także dla wszystkich dzieci, pacjentów oddziału, niespodzianki.


Malowanie korytarzy oddziałów dziecięcych jest programem realizowanym przez Fundację Uśmiech Dzieciom pod nazwą "Szpitale z Uśmiechem". Projekt i aranżacja przestrzeni szpitalnej wykonana została przez artystę Macieja Kota, który zajmuje się naukowo psychologią barw, jak i wpływem aranżacji koloru na pacjentów w procesie hospitalizacji. Już od kilku lat zamienia białe ściany szpitalnych oddziałów dziecięcych w bajkowy świat. Poniżej galeria zdjęć.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.