13 stycznia 2022 16:09

10 450 000 złotych wynosi dotacja na realizacje projektów w zakresie rozwoju sportu w Tychach w 2022 roku. Wsparcie otrzymało 29 podmiotów – klubów i stowarzyszeń działających w mieście. W urzędzie miasta podpisano dziś (13.01) pierwsze umowy.

W roku 2022 najwyższe dofinansowanie otrzymał Tyski Sport S.A. i Klub Piłkarski GKS Tychy S.A. (odpowiednio: 4,3 mln i 4,6 mln). W 2021 roku było to 4,5 mln i 4,8 mln. Obie spółki odpowiadają za rozwój najpopularniejszych w mieście sportów: piłki nożnej, hokeja i koszykówki. Wsparcie otrzymały także stowarzyszenia promującą m.in. lekkoatletykę, pływanie, strzelanie, taniec, judo czy sporty walki.

- Analizując liczne wnioski, jakie do nas wpłynęły, mamy możliwość zobaczyć jak wiele się dzieje w obszarze sportu w naszym mieście, jak wielkie sukcesy osiągają nasi sportowcy, nie tylko w tych najbardziej popularnych dyscyplinach, ale także w tych niszowych. Dziś spotkaliśmy się w gronie przedstawicieli klubów reprezentujących różne dyscypliny, by pokazać, że Tychy to nie tylko piłka nożna i hokej. Z sukcesów wszystkich tyskich sportowców jesteśmy dumni i w miarę możliwości finansowych gminy, będziemy ich wspierać i stwarzać dobre warunki do rozwoju sportowej kariery – mówi Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Miasta Tychy.

Maciej Gramatyka podczas spotkania podkreślił też rolę współpracy z miastem i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Tychach.

- Zawsze trzymamy za was kciuki i wspieramy, bo dając pieniądze mamy pewność, że sport jest w dobrych rękach, że zawodnicy trenujący w zarządzanych przez was klubach czy stowarzyszeniach są coraz lepsi i mogą się rozwijać. Cieszymy się, że możemy być choć małą częścią sukcesów naszych tyskich sportowców – mówi Marcin Staniczek – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach.

Podczas spotkania przedstawiciele klubów mówili także o osiąganych w ostatnich miesiącach sukcesach. 

- Atomówki zdobyły brązowy medal Mistrzostw Polski, a cztery nasze zawodniczki są w kadrze narodowej. Mamy ambitne plany na ten rok, staramy się rozwijać sportowo i muszę przyznać, że w dużej mierze zawdzięczamy to wsparciu miasta – mówił Sebastian Kędra prezes Stowarzyszenia Kobiecego Klubu Hokeja na Lodzie Atomówki GKS Tychy.

- Grupa, która ze mną trenuje niemal codziennie, liczy kilkanaście osób. Koszty sprzętu i nabojów są bardzo wysokie. Potrzeby ogromne, dlatego każde dodatkowe środki są dla nas bardzo ważne. Bez nich nie moglibyśmy osiągać tak dobrych wyników. Z dumą muszę przyznać, że nasza pozycja i sukcesy osiągane nie tylko w mieście, ale i w regionie są coraz większe – mówi Krzysztof Rymski, prezes Śląskiego Towarzystwo Strzeleckiego.  

Oprócz Tyskiego Sportu i Klubu Piłkarskiego GKS Tychy wsparcie otrzymały:

- Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych "Start" (19 tys. zł),

- Śląskie Towarzystwo Strzeleckie (40 tys. zł),

- Uczniowski Klub Sportowy "Auerbach Tychy" (16 tys.),

- Śląski Klub Karate Goliat (7 tys.zł),

- Osiedlowy Klub Sportowy ZET Tychy (34 tys. zł),

- Fundacja Rozwoju i Integracji MULTIINTEGRA (20 tys. zł),

- Kobiecy Klub Sportowy Polonia Tychy (52 tys. zł),

- Klub Sportowy Capoeira Camangula (5 tys. zł),

- Uczniowski Klub Sportowy "Ippon Tychy" (10 tys. zł), 

- Uczniowski Klub Sportowy Grom Tychy (30 tys.),   

- Klub Sportowy Gwardia Tychy (20 tys. zł),

- UKS  Czułowianka Tychy  (17 tys. zł),

- Stowarzyszenie Kobiecego Klubu Hokeja na Lodzie Atomówki GKS Tychy (55 tys. zł),

- Akademia Piłki Nożnej SMS Tychy (391 tys. zł.),

- Osiedlowy Klub Sportowy Stowarzyszenie Sportowe OKS JUWe Tychy–Jaroszowice (45 tys. zł),

- Automobilklub Ziemi Tyskiej (10 tys. zł),

- Tyski Klub Siatkarski (230 tys. zł),

- Stowarzyszenie Promocji Lekkiej Atletyki (75 tys. zł),

- Tyskie Stowarzyszenie Sportowe (20 tys. zł)

- Klub Rekreacyjno-Sportowy Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Pionier (50 tys. zł),

- Młodzieżowy Klub Pływacki Wodnik 29 Tychy (30 tys. zł),

- Klub Sportowy Stowarzyszenie Futbolu Amerykańskiego Tychy Falcons (74 tys. zł),

- Klub Sportowy Siódemka Tychy (55 tys. zł),

- Klub Sportowy Ronin Tychy (33 tys. zł),

- Ludowy Klub Sportowy "Ogrodnik" Tychy (40 tys. zł),

- GKS Futsal Tychy (160 tys. zł),

- Tyski Klub Golfowy (12 tys. zł).

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.