Miasto

23 listopada 2021, 10:15:29

Tychy zgłosiły aplikację do organizacji mistrzostw UEFA Women’s EURO 2025. Polska jest jednym z pięciu kandydatów do organizacji tego prestiżowego turnieju z udziałem kobiet.

Wypełniony po brzegi kibicami Stadion Miejski w Tychach

Miasto Tychy ubiega się o prawo organizacji Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet w 2025 roku.

Polski Związek Piłki Nożnej zgłosił do Unii Europejskich Związków Piłkarskich deklarację ubiegania się o prawo organizacji kobiecych mistrzostw w 2025 roku. Do Unii Europejskich Związków Piłkarskich UEFA wpłynęło pięć kandydatur: z Polski, Francji, Szwajcarii, Ukrainy oraz łączona kandydatura krajów skandynawskich - Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji. Komitet Wykonawczy UEFA podejmie decyzję w grudniu 2022 roku. Jeśli wybór padnie na Polskę, turniej zostanie rozegranych na ośmiu obiektach w naszym kraju.  

- Mam nadzieję, że znajdziemy się w gronie miast-gospodarzy tego prestiżowego wydarzenia, tym bardziej, że mamy już doświadczenie w organizacji imprez tej rangi. Trzymajcie kciuki za polski wniosek - mówi Andrzej Dziuba, Prezydent Miasta Tychy. 

Rozgrywki te są najważniejszym wydarzeniem sportowym w ramach rywalizacji kobiecych reprezentacji narodowych w piłce nożnej w Europie. Ranga tych rozgrywek wzrasta z edycji na edycję, zaś sama impreza cieszy się olbrzymią renomą i zainteresowaniem. W turnieju w 2025 roku wezmą udział 24 drużyny. Wydarzenie o europejskim zasięgu byłoby dla Polski, jak również dla miast–gospodarzy, wielką szansą na promocję naszego potencjału turystycznego i kulturowego na arenie międzynarodowej, a także kolejnym krokiem w rozwoju dyscypliny sportu, jaką jest piłka nożna. 

Do tej pory na Stadionie Miejskim Tychy rozegrane zostały Mistrzostwa UEFA EURO U21 w 2017 r. i Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019. 

 

Wracają sezonowe lodowiska

Wracają sezonowe lodowiska

4 grudnia roku o 8:00 uruchomione zostaną bezpłatne ogólnodostępne lodowiska sezonowe w Tychach. W tym roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany oraz przy ulicy Brzozowej.

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

W związku z rozpoczęciem prac nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+ urząd miasta zachęca tyszan do aktywnego udziału w tworzeniu nowego dokumentu strategicznego. Od 18 listopada do 3 grudnia mieszkańcy mogą wypełnić anonimową ankietę.

Labratorium AI z Gigantami Programowania

Labratorium AI z Gigantami Programowania

Wystartowała rejestracja na „Szkołę z Gigantami – Laboratorium AI”. To właśnie Sztuczna Inteligencja jest tematem przewodnim czwartej już edycji ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży.

Tyski Społecznik Roku 2021

Tyski Społecznik Roku 2021

1 grudnia podczas gali zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej wręczono nagrody Tyski Społecznik Roku 2021.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×