Miasto

20 października 2021, 15:8:17

Prezydent Miasta Tychy przyznał stypendia „Tyskie Orły” dla uzdolnionych uczniów tyskich szkół na rok szkolny 2021/2022 za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne i osiągnięcia sportowe uzyskane w ubiegłym roku szkolnym.

W tym roku przyznane zostały 34 stypendia „Tyskie Orły” (w tym 25 stypendiów za osiągnięcia naukowe i artystyczne, a także 9 stypendiów za osiągnięcia sportowe) oraz 1 stypendium „Lider Zawodu”. Oba stypendia przyznawane są w celu rozwijania uzdolnień oraz wsparcia aspiracji edukacyjnych uczniów. Stypendia wypłacane są przez okres 10 miesięcy po 500 zł. - Serdecznie gratuluję wszystkim stypendystom. Wasza praca, zaangażowanie i osiągane rezultaty są godne podziwu. Jesteście bez wątpienia wybitnymi przedstawicielami młodego pokolenia. Życzę Wam, byście nadal podążali drogą sukcesów i sięgali jeszcze wyżej. Wasz sukces nie byłby możliwy bez pracy dyrektorów, wychowawców, trenerów i rodziców – to także dzięki nim osiągacie tak dobre wyniki. Dziękuję państwu za stworzenie warunków do rozwoju i nauki, za każdą godzinę i każdy dzień spędzony z naszymi stypendystami – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Pełną listę stypendystów można znaleźć pod linkiem:

Lista stypendystów „Tyskie Orły”
Lista stypendystów „Lider Zawodu”

Wręczenie wyróżnień planowane jest 18 listopada w Teatrze Małym podczas uroczystej „Gali Najzdolniejszych”.

Do tej pory w Tychach przyznano 388 stypendiów "Tyskich Orłów" i 17 stypendiów "Lider Zawodu".

fot. Ewa Grudniok (Wręczenie nagród w 2019 roku)

Wracają sezonowe lodowiska

Wracają sezonowe lodowiska

4 grudnia roku o 8:00 uruchomione zostaną bezpłatne ogólnodostępne lodowiska sezonowe w Tychach. W tym roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany oraz przy ulicy Brzozowej.

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

W związku z rozpoczęciem prac nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+ urząd miasta zachęca tyszan do aktywnego udziału w tworzeniu nowego dokumentu strategicznego. Od 18 listopada do 3 grudnia mieszkańcy mogą wypełnić anonimową ankietę.

Labratorium AI z Gigantami Programowania

Labratorium AI z Gigantami Programowania

Wystartowała rejestracja na „Szkołę z Gigantami – Laboratorium AI”. To właśnie Sztuczna Inteligencja jest tematem przewodnim czwartej już edycji ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży.

Tyski Społecznik Roku 2021

Tyski Społecznik Roku 2021

1 grudnia podczas gali zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej wręczono nagrody Tyski Społecznik Roku 2021.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×