Miasto

14 października 2021, 13:45:46

Masz w swoim otoczeniu osobę, która jest aktywna i udziela się społecznie? Być może widzisz jak pomaga dzieciom, seniorom, sąsiadom, wspiera lokalne środowisko lub walczy w jakiejś słusznej społecznej sprawie? Koniecznie zgłoś swojego kandydata do tytułu Tyskiego Społecznika Roku 2021!

Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej ogłasza nabór do III edycji konkursu TYSKI SPOŁECZNIK ROKU 2021, w którym mogą wziąć udział osoby fizyczne, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, instytucje - w tym placówki oświatowe i przedsiębiorcy.

Celem organizacji przedsięwzięcia jest upowszechnianie postaw prospołecznych i docenianie bezinteresownego udziału w inicjatywach społecznych. Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach – dla osoby oraz dla instytucji (np. organizacje pozarządowe, placówki oświatowe, jednostki miejskie, firmy, urzędy).

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali TYSKIEGO SPOŁECZNIKA ROKU.

Zgłoszenia do konkursu należy składać na formularzach dostępnych na stronie fundacji. Wypełnione formularze należy czytelnie podpisać, zeskanować i wysłać pod adres mailowy fres@ekonomiaspoleczna.org.pl . Formularze można także dostarczać osobiście do biura Fundacji pod adresem: Tychy ul. Barona 30/209 B. 

Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu trwa do 29 października 2021 r.


W pierwszej edycji projektu – w 2019 roku, tytuł Tyskiego Społecznika Roku 2019 w kategorii Instytucja otrzymało Stowarzyszenie „Trzeźwość Życia”, które od 25 lat prowadzi bezpłatne poradnictwo i pomoc psychologiczną dla osób uzależnionych i ich bliskich, a także działania profilaktyczne, porady prawne, konsultacje, grupy wsparcia i warsztaty.

Tytuł Tyskiego Społecznika Roku 2019 dla osoby indywidualnej przypadł  Danucie Piórko – lokalnej liderce, wieloletniej wnioskodawczyni do budżetu obywatelskiego, zaangażowanej w działania. Pani Danuta była inicjatorką różnorodnych akcji sąsiedzkich, które odmieniły otoczenie bloku przy ul. Wyszyńskiego – m.in. akcję przesadzania roślin, aby uchronić je przed zniszczeniem podczas termomodernizacji budynku czy akcję sadzenia krokusów na osiedlu, w której wspólnie wzięli udział seniorzy i dzieci.

W drugiej edycji projektu - w 2020 roku, laureatem głównej nagrody został Mikołaj Figlarski m.in. za działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta Tychy, w samorządach uczniowskich czy za koordynację wolontariatu szkolnego w placówkach oświatowych. Kapituła przyznała także wyróżnienia dla: Michała Kasperczyka (m.in. za działanie jako wolontariusz w trakcie pandemii), Małgorzaty Ryngiel (m.in. za wolontariat i pomoc osobom starszym i potrzebującym), Beaty Męcik (m.in. za organizację licznych charytatywnych akcji i zbiórek na rzecz Tyskiego Hospicjum im. Św. Kaliksta) oraz 7-letnigo Artura Podsiadłego (m.in. za filmy promujące prawidłowe postawy w czasie pandemii koronawirusa oraz wsparcie akcji produkcji maseczek ochronnych dla Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach).

Z kolei w kategorii instytucja nagrodę główną przyznano Hufcowi Ziemi Tyskiej im. Wojska Polskiego m.in. za akcję szycia maseczek oraz wsparcie wolontarystyczne dla osób potrzebujących w czasie pandemii. Wyróżniono ponadto Fundację Rozwoju i Integracji MULTIINTEGRA (m.in. za liczne działania na rzecz rozwoju sportu i edukacji dzieci i młodzieży czy pomoc dla dzieci i Szpitala w trakcie trwania pandemii koronawirusa), oraz Zespół Szkół nr 6 (m.in. za działania na rzecz tyskich hospicjów, seniorów czy też akcje prozdrowotne i na rzecz zwierząt).

Jesienne nasadzenia

Jesienne nasadzenia

Tyski Zakład Usług Komunalnych zakończył obsadzanie jesiennych rabat sezonowych. W sumie posadzono 8 tysięcy roślin: kompozycje z kapust ozdobnych, wrzosów, chryzantem oraz jarmużu ozdobnego.

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

We wtorek 26 października na murawie Stadionu Miejskiego Tychy rozegrany zostanie mecz polskiej reprezentacji kobiet w piłce nożnej. W eliminacjach do Mistrzostw Świata Polki zmierzą się z reprezentacją Albanii. Początek spotkania o godzinie 19.45.

Stypendia Miasta Tychy: TYSKIE ORŁY i LIDER ZAWODU przyznane

Stypendia Miasta Tychy: TYSKIE ORŁY i LIDER ZAWODU przyznane

Prezydent Miasta Tychy przyznał stypendia „Tyskie Orły” dla uzdolnionych uczniów tyskich szkół na rok szkolny 2021/2022 za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne i osiągnięcia sportowe uzyskane w ubiegłym roku szkolnym.

Dowody osobiste z odciskami palców

Dowody osobiste z odciskami palców

Od 8 listopada 2021 r. Polacy, którzy ukończyli 12 lat, będą mogli składać wnioski o wydanie dowodu osobistego z drugą cechą biometryczną – odciskami palców. Będą one zamieszczane w warstwie elektronicznej dowodu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×