Miasto

8 października 2021, 12:21:45

Znamy już wyniki głosowania na projekty zgłoszone do tyskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2022. Do realizacji w roku 2022 przeszło 75 zadań.

Wśród nich budowa sensorycznego zakątku przy SP nr 17, Kuźnia wyobraźni – kreatywny plac zabaw przy ul. Edukacji, Plac do gry w bule przy ulicy Żwakowskiej, Mini ogród deszczowy przy ulicy Darwina czy Dywan kwiatowy na Rynku.

Zgodnie z Regulaminem głosowania do realizacji zostają przekazane projekty, które na podstawie głosowania uzyskały największą liczbę głosów, aż do wyczerpania przewidzianej puli środków finansowych. W przypadku, w którym nie wystarczy środków na realizację kolejnego wybranego w głosowaniu projektu na liście, rekomenduje się do realizacji następny, który mieści się w kwocie jaka pozostała do dyspozycji. 

Pod tegoroczne głosowanie trafiły łącznie 144 projekty, z czego 28 dotyczy całego miasta, a 116 projektów dotyczy określonego rejonu miasta. 

- W ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego powstaną m.in. nowe chodniki, parkingi, place zabaw i miejsca relaksu, łąki kwietne i nowe nasadzenia. Zorganizowanych zostatnie także wiele zajęć kulturalnych i sportowych np. pókolonie letnie, warsztaty, festyny i pikniki. - mówi Iwona Bińkowska, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia UM Tychy. 

W głosowaniu wzięło udział 18 531 osób. W tym roku przebiegało ono głównie elektronicznie (papierowo głos można było oddać w Głównym Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Barona).

 - Kolejna edycja budżetu obywatelskiego już za nami. Dziękuję wszystkim głosującym - ponad 18 tysięcy mieszkańców postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i zadecydować o tym, co powinno się pojawić czy wydarzyć w naszym mieście. Szczególne podziękowania należą się jednak wszystkim wnioskodawcom. Ich praca nie kończy się na złożeniu wniosku, ale także na aktywnym promowaniu i zachęcaniu mieszkańców do głosowania. To od ich zaangażowania w dużym stopniu zależy to czy projekt wygra w głosowaniu, a potem zostanie zrealizowany.  Za ten wysiłek i zaangażowanie bardzo im dziękuję - mówi Maciej Gramatyka, z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.      

Wyniki głosowania dostępne są na stronie razemtychy.pl 

1 listopada - zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

1 listopada - zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, w dniu 1 listopada wprowadzona zostanie bezpłatna komunikacja miejska oraz zmiany w jej funkcjonowaniu. Od 29 października do 2 listopada spodziewać się można także wprowadzenia czasowej organizacja ruchu.

Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" przyjmuje wnioski o dotację

Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" przyjmuje wnioski o dotację

Działająca na terenie miasta Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" rozpoczęła nabór wniosków o dotację. Fundacja dofinansowuje projekty w obszarze szeroko rozumianych działań promocji miasta Tychy, ochrony środowiska, gospodarki, kultury, edukacji, sportu i rekreacji.

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi krajowej 44 - ul. Mikołowskiej w Tychach. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 milionów złotych.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×