Miasto

1 października 2021, 9:57:47

Od stycznia do końca września 2021r. najuboższym mieszkańcom Tychów wydano 71 483 kg bezpłatnej żywności. Z pomocy skorzystało 1400 mieszkańców, a akcję koordynowała Fundacja Internationaler Bund Polska. Wartość wydanej żywności to 352 000 zł.

Pudełko wypełnione żywnością: puszki, wytłoczka z jajkami, słoik z oliwkami

Żywność wydawana była w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020. W Tychach magazyn żywnościowy prowadzi fundacja Internationaler Bund Polska przy ulicy Norwida 2.

Wsparcie było udzielane osobom, które znajdowały się w najtrudniejszej sytuacji np. dotknięte ubóstwem, sieroctwem, bezdomnością, niepełnosprawnością, ciężką lub długotrwałą chorobą. Osoby kierowane były przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach.

- W obecnej edycji projektu było to 1400 osób, w tym między innymi 342 osoby niepełnosprawne, 495 dzieci - mówi Bartłomiej Szymczyk, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Tychach prowadzonego przez fundację Internationaler Bund Polska.

Żywność wyprodukowana specjalnie na potrzeby programu przekazywana była przez Śląski Bank Żywności z siedzibą w Chorzowie. W Tychach wydawane były następujące produkty: makaron, ryż, kasza, mleko UHT, ser, groszek z marchewką,  koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, filet z makreli, szynka drobiowa, szynka wieprzowa, cukier biały, olej rzepakowy, buraczki wiórki, pasztet drobiowy, fasolka po bretońsku, miód, płatki owsiane, kawa zbożowa, mus jabłkowy.

Wartość wydanej żywności to 352 tysiące złotych. Funkcjonowanie magazynu finansowane jest ze środków Urzędu Miasta Tychy.

Prosto i zrozumiale – tak piszą tyscy urzędnicy

Prosto i zrozumiale – tak piszą tyscy urzędnicy

W połowie 2018 roku Urząd Miasta Tychy jako pierwszy urząd miasta w kraju rozpoczął realizację projektu, którego celem było wprowadzenie prostego języka do pism i dokumentów, które urzędnicy kierują do mieszkańców.

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

W związku z rozpoczęciem prac nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+ urząd miasta zachęca tyszan do aktywnego udziału w tworzeniu nowego dokumentu strategicznego. Od 18 listopada do 3 grudnia mieszkańcy mogą wypełnić anonimową ankietę.

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2021-2027+ przyjęta

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2021-2027+ przyjęta

W czwartek 25 listopada Rada Miasta Tychy przyjęła uchwałą Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych dla miasta Tychy na 2021-2027+.

Konkursy patriotyczne rozstrzygnięte

Konkursy patriotyczne rozstrzygnięte

Dziś (25.11) w Teatrze Małym odbyła się uroczystość podsumowująca dwa, ogólnopolskie konkursy patriotyczne (plastyczny i wokalny).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×