27 września 2021 13:55

Skrzyżowanie ulic Andersa i Burschego zostało otwarte dla ruchu. Co ważne, w dalszym ciągu wyłączona jest sygnalizacja świetlna. Jej uruchomienie planowo ma mieć miejsce nie później niż za tydzień.

Skrzyżowanie ulic Andersa i Buschego w Tychach jest jednym z 39 skrzyżowań modernizowanych w ramach zadania pod nazwą Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem (w skrócie ITS). Dzisiaj - w poniedziałek, 27 września - zostało otwarte dla ruchu, choć prace w jego obrębie jeszcze się nie zakończyły.

- Skrzyżowanie jest już przejezdne, ale trwają jeszcze prace przy budowie dojść pieszych oraz te związane z budową nowej sygnalizacji świetlnej - mówi Jacek Tuchowski, kierownik Referatu Transportu i Zarządzania Ruchem Drogowym z Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tychy. - Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków. Pamiętajmy, że pierwszeństwo przejazdu posiada ul. Burschego.

- Po przebudowie skrzyżowanie zyskało nową geometrię. Zmodyfikowaliśmy łuki oraz poszerzyliśmy ul. Burschego o dodatkowy pas ruchu - wyjaśnia Agnieszka Kijas, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - Zabudowywana została też nowa sygnalizacja świetlna, której włączenie planujemy nie później niż za tydzień.

Docelowo skrzyżowanie zostanie wpięte do Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem. Przypomnijmy, że ITS znacząco usprawni komunikację w mieście, poprawi bezpieczeństwo, a także stworzy możliwość bezpośredniego sterowania ruchem. Zadanie jest w toku. Korzyści, jakie niesie ze sobą system, zobaczymy po uruchomieniu i kalibracji systemu, co ma mieć miejsce w II połowie 2022 roku.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.