Miasto

9 września 2021, 11:56:54

Opiekunowie osób starszych w wieku 60+, którzy potrzebują trochę czasu dla siebie w związku z pracą, nauka, leczeniem, remontem mieszkania czy po prostu odpoczynkiem mogą skorzystać z nowej i wciąż rzadko dostępnej formy wsparcia - komfortowego mieszkania pobytu czasowego dla swoich podopiecznych.

Mieszkanie chronione w Tychach - widok fotela, na oparciu ręka starszej osoby, w tle telewizor na ścianie.

Mieszkanie składa się z trzech pokoi i mieści się w budynku Centrum Usług Społecznościowych w Tychach przy Edukacji 11.

Seniorzy mogą skorzystać z pokoi 1-osobowych z łazienką, tv, salonem i aneksem kuchennym. Maja zapewnione 3 posiłki dziennie i usługi opiekuńcze 24 h/7 dni w tygodniu. Z mieszkania można korzystać od 3 do 61 dni. Korzystanie z niego jest odpłatne (wysokość opłaty jest wyliczana indywidualnie, w zależności od dochodu opiekuna).

- Od lipca br. skorzystało z niego 10 osób. Zapraszamy mieszkańców do korzystania z tej formy wsparcia. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące mieszkań chronionych w naszym mieście – mówi Iwona Rogalska – dyrektor MOPS w Tychach. 

KONTAKT:

- KOORDYNATOR MIESZKAŃ CHRONIONYCH MOPS TYCHY – MIROSŁWA PORANEK, TEL. 32 323 22 41 , E-MAIL: DPOS@MOPS.TYCHY.PL

- KOORDYNATOR PROJEKTU – PAWEŁ KASPRZYK, TEL. 32 323 22 41 , E-MAIL: PROJEKTY@MOPS.TYCHY.PL

Raport ZTM w ogólnopolskim konkursie

Raport ZTM w ogólnopolskim konkursie

"Raport społecznej odpowiedzialności Zarządu Transportu Metropolitalnego za rok 2020" został zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Do 20 września trwa głosowanie internautów.

Postaw na nogi!

Postaw na nogi!

Postaw na nogi i przyjedź na rolkach, hulajnodze, rowerze lub przyjdź na piechotę 18 września w godzinach od 14:00 do 19:00 do Parku Miejskiego Solidarności w Tychach.

Nowe ławki w Tychach

Nowe ławki w Tychach

Do końca roku w tyskich parkach zamontowanych zostanie 51 nowych ławek. Wymienione zostaną stare ławki na Sublach i w skwerze przy ulicy Dębowej, a w Parku Niedźwiadków pojawią się nowe.

Spisz się w ten weekend

Spisz się w ten weekend

Do końca Narodowego Spisu Powszechnego pozostały już tylko dwa tygodnie. W najbliższy weekend tyszanie będą mieli kilka okazji, aby spisać się w różnych punktach na terenie miasta.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×