9 września 2021 11:56

Opiekunowie osób starszych w wieku 60+, którzy potrzebują trochę czasu dla siebie w związku z pracą, nauka, leczeniem, remontem mieszkania czy po prostu odpoczynkiem mogą skorzystać z nowej i wciąż rzadko dostępnej formy wsparcia - komfortowego mieszkania pobytu czasowego dla swoich podopiecznych.

Mieszkanie składa się z trzech pokoi i mieści się w budynku Centrum Usług Społecznościowych w Tychach przy Edukacji 11.

Seniorzy mogą skorzystać z pokoi 1-osobowych z łazienką, tv, salonem i aneksem kuchennym. Maja zapewnione 3 posiłki dziennie i usługi opiekuńcze 24 h/7 dni w tygodniu. Z mieszkania można korzystać od 3 do 61 dni. Korzystanie z niego jest odpłatne (wysokość opłaty jest wyliczana indywidualnie, w zależności od dochodu opiekuna).

- Od lipca br. skorzystało z niego 10 osób. Zapraszamy mieszkańców do korzystania z tej formy wsparcia. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące mieszkań chronionych w naszym mieście – mówi Iwona Rogalska – dyrektor MOPS w Tychach. 

KONTAKT:

- KOORDYNATOR MIESZKAŃ CHRONIONYCH MOPS TYCHY – MIROSŁWA PORANEK, TEL. 32 323 22 41 , E-MAIL: DPOS@MOPS.TYCHY.PL

- KOORDYNATOR PROJEKTU – PAWEŁ KASPRZYK, TEL. 32 323 22 41 , E-MAIL: PROJEKTY@MOPS.TYCHY.PL

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.