Kultura

8 września 2021, 8:57:49

Od czwartku do niedzieli (9 -12 września) miasto Tychy stanie się sceną dla grup teatralnych prezentujących swoje spektakle w ramach VII Andromedonu. W repertuarze Tyskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych znalazły się propozycje zarówno dla starszych jak i młodszych widzów.

Wydarzenia VII Tyskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych ANDROMEDON odbywać się będą w różnych częściach miasta - w Gemini Park Tychy, na Placu Baczyńskiego, w Teatrze Małym Tychy, Miejskiej Galerii Sztuki "Obok", w Muzeum Miejskim oraz w Galerii na Wolności. 

Organizatorzy zadbali o zróżnicowany program wydarzeń. Do młodszych widzów kierowane są spektakle Teatru Barnaby oraz Teatru Pinezka. Nie zabraknie baśniowych opowieści oraz pantomimy, żonglerki, akrobacji i marionetek. Dla starszych widzów przewidziano spektakle Teatru T.C.R. „Disco Mori” , Teatru 3.5 "We dwoje" Teatru HOM "Don Kichot". Są również propozycje przeznaczone wyłącznie dla widzów 18+: wykład perfomatywny „Ciało”  oraz  performace Moniki Wachowicz „Okruchy”. Festiwal zakończy plenerowe widowisko Teatru KTO "Ślepcy".

Pełny program festiwalu znajduje się na stronie www.andromedon.org.

Organizatorem wydarzenia są Stowarzyszenie Śląskie Zakłady Sztuki oraz Teatr HoM przy finansowaniu Miasta Tychy w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. 

Od 2018 roku mecenasem festiwalu jest CH Gemini Park Tychy. Partnerami od pierwszej edycji są Miejskie Centrum Kultury w Tychach oraz Teatr Mały w Tychach.

Partnerzy: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Teatr Mały w Tychach, Muzeum Miejskie w Tychach, Inkubator Teatralny, Miejska Galeria Sztuki ,,Obok", Galeria Na Wolności, Hotel Tychy, Tyskie Linie Trolejbusowe
Patronat Medialny: Gazeta Wyborcza
 
fot. organizator VII Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych ANDROMEDON
1 listopada - zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

1 listopada - zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, w dniu 1 listopada wprowadzona zostanie bezpłatna komunikacja miejska oraz zmiany w jej funkcjonowaniu. Od 29 października do 2 listopada spodziewać się można także wprowadzenia czasowej organizacja ruchu.

Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" przyjmuje wnioski o dotację

Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" przyjmuje wnioski o dotację

Działająca na terenie miasta Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" rozpoczęła nabór wniosków o dotację. Fundacja dofinansowuje projekty w obszarze szeroko rozumianych działań promocji miasta Tychy, ochrony środowiska, gospodarki, kultury, edukacji, sportu i rekreacji.

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi krajowej 44 - ul. Mikołowskiej w Tychach. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 milionów złotych.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×