Miasto

7 września 2021, 14:51:46

Bratki, wrzosy, surfinie – to tylko niektóre z roślin, jakie znikają z publicznych przestrzeni czy rabat na terenie miasta. W ostatnim czasie m.in. ukradziono kwiaty z donic przy deptaku N-O.

- 24 sierpnia posadziliśmy w donicach przy deptaku pieszym N-O byliny (jeżówki), jałowce płożące oraz sosny kosodrzewiny odm. pumilio, trzy dni później dostrzegliśmy, że jeżówki zniknęły. Część roślin znaleźliśmy leżące przy donicach lub w trawniku na pobliskim terenie – mówią pracownicy TZUK w Tychach.

2 września sytuacja się powtórzyła. Ktoś ukradł część roślin, niektóre kwiaty zostały połamane lub powyrywane.

- Koszt za roślinę nie jest może wysoki wynosi, ale jest nam przykro. Posadziliśmy rośliny kwitnące, by pięknie wyglądały w miejskiej przestrzeni, a niestety nie wszyscy potrafią docenić ich urok albo wolą je widzieć u siebie na balkonie czy w ogrodzie – dodaje TZUK, który w miejsce kwiatów planuje dosadzić niskie trawy ozdobne (rośliny niekwitnące), bo to głównie te kwitnące padają łupem złodziei.

Z rabat sezonowych i kwietników na wiosnę przeważnie znikają bratki, w lecie surfinie, a jesienią wrzosy.  Rośliny nie tylko znikają – czasem, są po prostu niszczone. W listopadzie 2020 roku wandale połamali młode drzewa w Parku Jaworek w Tychach, a w marcu tego roku 6 kasztanowców przy al. Bielskiej.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek informacje o podobnych incydentach lub widzicie, że ktoś niszczy wspólną własność prosimy o kontakt z Tyskim Zakładem Usług Komunalnych w Tychach.

Mikołajki w Tychach

Mikołajki w Tychach

6 grudnia już za tydzień. W Tychach z tej okazji w najbliższych dniach będą odbywały się m.in. spotkania z Mikołajem, spektakle teatralne, animacje i warsztaty. Sprawdź ofertę mikołajkową, jaką przygotowały tyskie instytucje. Szczegóły na: kultura.tychy.pl

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

W związku z rozpoczęciem prac nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+ urząd miasta zachęca tyszan do aktywnego udziału w tworzeniu nowego dokumentu strategicznego. Od 18 listopada do 3 grudnia mieszkańcy mogą wypełnić anonimową ankietę.

Bezpłatna mammografia

Bezpłatna mammografia

Zapraszamy tyszanki w wieku 50 – 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej, które odbędą się 13 grudnia przy markecie Auchan (al. Bielska 107)

Prosto i zrozumiale – tak piszą tyscy urzędnicy

Prosto i zrozumiale – tak piszą tyscy urzędnicy

W połowie 2018 roku Urząd Miasta Tychy jako pierwszy urząd miasta w kraju rozpoczął realizację projektu, którego celem było wprowadzenie prostego języka do pism i dokumentów, które urzędnicy kierują do mieszkańców.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×