Miasto

6 września 2021, 12:8:21

Seminarium naukowe EKG bez tajemnic”, które odbyło się 3 września w Mediatece przez Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych, Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca i miasto Tychy, przyciągnęło prawie stu słuchaczy z Metropolii oraz wielu innych miast południowej Polski.

Całodniowe seminarium składało się z siedmiu wykładów, prowadzonych przez lekarzy kardiologów i ratowników medycznych z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca oraz II Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu SUM w Katowicach. W tajniki odczytu zapisu elektrokardiogamu seminarzystów wtajemniczali: dr Adam Janas, dr Karol Sanecki, dr Wojciech Trendel  oraz mgr Piotr Kuczera, ratownik medyczny.

Gospodarzem spotkania był prezes PTRM dr Jarosław Madowicz. Stowarzyszenie ma charakter towarzystwa naukowego, a jego siedziba mieści się w Tychach. - Elektrokardiografia jest jednym z podstawowych narzędzi diagnostycznych w ratownictwie medycznym – wyjaśnia dr Jarosław Madowicz. - Jednak pomimo, że podstawowym to nie oznacza, że łatwym do odczytu. Stąd nasze Towarzystwo Naukowe, którego celem jest również kształcenie podyplomowe kadr medycznych, zorganizowało przy wsparciu naszych współorganizatorów, seminarium poświęcone temu zagadnieniu. Chcę bardzo podziękować miastu Tychy za otrzymane wsparcie przy organizacji tego wydarzenia, oraz Klinice AHP za duży wkład merytoryczny. Cieszę się, że miasto Tychy wpisało się na mapę ośrodków, w których władze miasta wspierają rozwój naukowy środowiska medycznego - dodaje. Partnerami przedsięwzięcia była Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach oraz Fiat Professional.  

 

Mikołajki w Tychach

Mikołajki w Tychach

6 grudnia już za tydzień. W Tychach z tej okazji w najbliższych dniach będą odbywały się m.in. spotkania z Mikołajem, spektakle teatralne, animacje i warsztaty. Sprawdź ofertę mikołajkową, jaką przygotowały tyskie instytucje. Szczegóły na: kultura.tychy.pl

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

W związku z rozpoczęciem prac nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+ urząd miasta zachęca tyszan do aktywnego udziału w tworzeniu nowego dokumentu strategicznego. Od 18 listopada do 3 grudnia mieszkańcy mogą wypełnić anonimową ankietę.

Bezpłatna mammografia

Bezpłatna mammografia

Zapraszamy tyszanki w wieku 50 – 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej, które odbędą się 13 grudnia przy markecie Auchan (al. Bielska 107)

Prosto i zrozumiale – tak piszą tyscy urzędnicy

Prosto i zrozumiale – tak piszą tyscy urzędnicy

W połowie 2018 roku Urząd Miasta Tychy jako pierwszy urząd miasta w kraju rozpoczął realizację projektu, którego celem było wprowadzenie prostego języka do pism i dokumentów, które urzędnicy kierują do mieszkańców.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×