6 września 2021 10:56

Koncerty, wystawy, spektakle – to i wiele innych atrakcji czeka w najbliższych miesiącach na mieszkańców Tychów. Wszystkie informacje na ten temat można znaleźć w „Ramach Kultury” – w nowym bezpłatnym miesięczniku.

1 września do wielu punktów na terenie miasta trafiły „Ramy Kultury” – miesięcznik, zawierający informacje o wydarzeniach kulturalnych w mieście organizowane przez instytucje miejskie, ale nie tylko.

- Obok najważniejszego trzonu, jakim jest kalendarium, znaleźć w nim można wywiady z tyskimi twórcami i animatorami kultury, recenzje i zapowiedzi tego, na co warto zwrócić uwagę w najbliższym miesiącu spo śr ód pełnej oferty kulturalnej. Znajdziemy tu również konkursy, które pozwolą wygranym na bezpłatny udział w biletowanych imprezach – mówi Małgorzata Król – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

O tym, jak istotny jest to projekt wspomina we wstępie do miesięcznika Maciej Gramatyka, Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych:

- W Tychach kultura jest nam bliska. Miasto jest gospodarzem festiwali z wieloletnią tradycją i międzynarodową renomą. Warto wspomnieć o Śląskiej Jesieni Gitarowej, Tyskich Wieczorach Kolędowych, Festiwalu Teatrów Niezależnych Andromedon, Auksodronie, LOGOS Feście Tyskich Spotkaniach Teatralnych, Tychy Press Photo, Rocku na Plaży czy festiwalu Port Pieśni Pracy. Wydaje się, że niczego nie brakuje. Jednak podczas współpracy z pracownikami tyskich instytucji kultury, wielokrotnie słyszałem o potrzebie bardziej spójnego i uporządkowanego informowania mieszkańców o ofercie kulturalnej miasta. Potrzebę   cz ęściowo zaspokaja istniejący od wielu lat portal kultura.tychy.pl, który współgra wizualnie z systemem citylightów, które na miejskich przystankach autobusowych informują o wydarzeniach kulturalnych w danym miesiącu. Trzecim ogniwem ma się stać gazeta „Ramy Kultury.

W bezpłatnym miesięczniku, dostępnym w kilkudziesięciu punktach na terenie miasta: we wszystkich instytucjach kultury, szkołach średnich, młodzieżowych domach kultury, klubach osiedlowych, urzędach oraz wybranych restauracjach.

Można znaleźć w nim informacje o wydarzeniach organizowanych przez Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy AUKSO, Miejskie Centrum Kultury, Teatr Mały, Muzeum Miejskie, Miejską Bibliotekę Publiczną, ale także przez podmioty niebędące miejskimi instytucjami kultury. Znajdą się w nim fotorelacje z imprez, konkursy i, co najważniejsze, kalendarium na cały miesiąc. Miesięcznik będzie dostępny zarówno w wersji papierowej, jak i online (kultura.tychy.pl).

Wydawca: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26, 43-100 Tychy, tel.   32 438 20 61 ,e-mail:   redakcja@mck.tychy.pl

Redaktor naczelna: Sylwia Witman, e-mail: ramykultury@kultura.tychy.pl

Zespół: Daria Gawrońska, Małgorzata Król, Aleksandra Matuszczyk, Agnieszka Woszczyńska

Korekta: Marta Rosół

Layout: Bartek Witański Blank Studio, Marcin Kasperek KlarStudio

Skład i łamanie: Marcin Kasperek KlarStudio

Nakład: 3.000 egz.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.