Miasto

2 września 2021, 16:26:47

Kilka miesięcy temu zakończyły się prace związane z modernizacją wielorodzinnych budynków mieszkalnych zlokalizowanych w dzielnicy Osada.

Zagospodarowanie podwórka przy zmodernizowanych budynkach przy ul. Katowickiej 207 i 209

Równolegle do tych inwestycji Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych prowadził rewitalizację i termomodernizację budynków przy ul. Katowickiej 207 oraz 209. Teraz wykonał zagospodarowanie terenu wokół budynków.

Dwa budynki wykorzystywane były w przeszłości na potrzeby nadleśnictwa, a wraz z biegiem lat budynki weszły w zasoby mieszkaniowe Gminy Miasta Tychy. Ze względu na walory architektoniczne i kulturowe, budynek przy ul. Katowickiej 207 wpisany został do Gminnej Ewidencji Zabytków. W związku z tym prace prowadzone były w uzgodnieniu i pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków.

- Zakres robót obejmował ocieplenie ścian zewnętrznych budynku z zachowaniem zdobień architektonicznych na elewacji, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację lub wymianę instalacji centralnego ogrzewania i centralnej wody użytkowej, instalacji gazowej, wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej. Każde mieszkanie wyposażone zostało w kotły gazowe, zapewniające ogrzewanie i ciepłą wodę – wylicza Agata Goc – dyrektor MZBM w Tychach.

Każde mieszkanie wyposażono w łazienki oraz zamontowano urządzenia higieniczno-sanitarne. Dodatkowo w lokalach pojawiły się zasobniki na ciepłą wodę i kuchenki gazowe wraz z piekarnikiem.

- W wyniku przeprowadzonych prac poprawił się nie tylko komfort i standard lokali, ale również efektywność energetyczna budynków – dodaje dyrektor Goc.

Inwestycja obejmująca termomodernizację i modernizacje budynków przy ul. Katowickiej 207 i 209 oraz Osady współfinansowana została ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Teraz zakończyły się prace przy zagospodarowaniu terenu wokół budynków przy ul. Katowickiej 207 oraz 209.  

- W ramach inwestycji wymieniono oświetlenie, wykonano chodniki, parkingi z miejscem postojowym dla osób niepełnosprawnych, oraz elementy małej architektury: ławki, altanę śmietnikową oraz nowoczesny plac zabaw, wykonany z naturalnych materiałów i wkomponowany w otoczenie – wylicza dyrektor MZBM.

Kolejnym etapem, planowanym do realizacji jeszcze w tym roku, jest wykonanie nasadzenia zieleni i montaż dodatkowych elementów małej architektury. Dla zapewnienia bezpieczeństwa wykonany zostanie monitoring zewnętrzny.

Zagospodarowanie budynków przy ul. Katowickiej 207 oraz 209.

Mikołajki w Tychach

Mikołajki w Tychach

6 grudnia już za tydzień. W Tychach z tej okazji w najbliższych dniach będą odbywały się m.in. spotkania z Mikołajem, spektakle teatralne, animacje i warsztaty. Sprawdź ofertę mikołajkową, jaką przygotowały tyskie instytucje. Szczegóły na: kultura.tychy.pl

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

Ruszają prace nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+

W związku z rozpoczęciem prac nad Strategią Rozwoju Miasta Tychy 2030+ urząd miasta zachęca tyszan do aktywnego udziału w tworzeniu nowego dokumentu strategicznego. Od 18 listopada do 3 grudnia mieszkańcy mogą wypełnić anonimową ankietę.

Bezpłatna mammografia

Bezpłatna mammografia

Zapraszamy tyszanki w wieku 50 – 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej, które odbędą się 13 grudnia przy markecie Auchan (al. Bielska 107)

Prosto i zrozumiale – tak piszą tyscy urzędnicy

Prosto i zrozumiale – tak piszą tyscy urzędnicy

W połowie 2018 roku Urząd Miasta Tychy jako pierwszy urząd miasta w kraju rozpoczął realizację projektu, którego celem było wprowadzenie prostego języka do pism i dokumentów, które urzędnicy kierują do mieszkańców.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×