Miasto

6 września 2021, 9:20:0

Chcesz założyć własną firmę, a może jesteś już przedsiębiorcą i potrzebujesz fachowej porady. Zapraszamy cię na dzień otwarty, podczas którego będziesz mógł skorzystać z pomocy specjalistów. 7 września w Urzędzie Miasta odbędzie się Dzień Przedsiębiorcy.

Zdjęcie przedstawiające Urząd Miasta w Tychach.

Przedsiębiorcy, ale również wszyscy którzy planują rozpoczęcie biznesu będą mogli skorzystać w jednym miejscu ze wsparcia specjalistów. 

Do dyspozycji uczenistników tyskiego dnia przedsiębiorcy będą pracownicy:

  • Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Katowicach
  • Funduszu Górnośląskiego SA w Katowicach
  • Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach
  • Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego w Tychach
  • Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach
  • Wydziału Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Tychach.

Urzędnicy wyjaśnią procedury związane z rejestracją działalności gospodarczej. Startujący z biznesem będą mogli dowiedzieć się, jaką formę opodatkowania wybrać oraz z jakich ulg mogą skorzystać. W kontekście pandemii COVID-19 będzie można uzyskać porady w zakresie istniejących form pomocy dla przedsiębiorstw, które w jej wyniku ucierpiały.

Podczas tyskiego Dnia Przedsiębiorcy będzie również okazja do zapoznania się z realizowanym przez miasto i Tyskie Stowarzyszenie Budownictwa Społecznego, programem „KLUCZ DO BIZNESU”, dzięki któremu można uzyskać lokal na siedzibę firmy na preferencyjnych zasadach.

Organizatorem spotkania jest Wydział Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta w Tychach. 

Dzień Przedsiębiorcy odbędzie się 7 września 2021 r. od godz. 12.00 -14.00 w Urzędzie Miasta Tychy przy al. Niepodległości 49 (sala sesyjna I piętro).

1 listopada - zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

1 listopada - zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, w dniu 1 listopada wprowadzona zostanie bezpłatna komunikacja miejska oraz zmiany w jej funkcjonowaniu. Od 29 października do 2 listopada spodziewać się można także wprowadzenia czasowej organizacja ruchu.

Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" przyjmuje wnioski o dotację

Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" przyjmuje wnioski o dotację

Działająca na terenie miasta Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" rozpoczęła nabór wniosków o dotację. Fundacja dofinansowuje projekty w obszarze szeroko rozumianych działań promocji miasta Tychy, ochrony środowiska, gospodarki, kultury, edukacji, sportu i rekreacji.

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi krajowej 44 - ul. Mikołowskiej w Tychach. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 milionów złotych.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×