Miasto

19 sierpnia 2021, 16:30:31

Trwa plebiscyt Grupy "Czas Dzieci" na najlepszą Inicjatywę dla dzieci na Śląsku w roku 2021. Wśród zgłoszonych projektów znalazły się inicjatyw tyskich instytucji kulturalnych - Muzeum Miejskiego, Miejskiego Centrum Kultury i Teatru Małego.

Gry terenowe w Tychach

Plebiscyt trwa do 31 sierpnia i rozgrywa się w kategoriach: język, logika, sztuki wizualne, muzyka, przyroda i ruch. Wśród zgłoszonych projektów znalazły się tyskie inicjatywy:

  • Lingwistyczna Papuga | MDK 1 - Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach
  • Przygodowa Gra Terenowa "Leśne zagadki. Bajtle na tropie" | Organizator: Miejskie Centrum Kultury w Tychach
  • Warsztaty dla dzieci "Tychy – TY je kształtujesz. Mniejsi mieszkańcy miast" | Organizator: Muzeum Miejskie w Tychach
  • Wystawa czasowa "Raz widziałem przy niedzieli rybki srebrne trzy w kąpieli… W świecie ilustracji i rzeźb Józefa Wilkonia wraz z wydarzeniami edukacyjnymi" | Organizator Muzeum Miejskie w Tychach
  • ABC – Architektura Bliżej Ciebie. "Cyfrowa mapa fotografii architektury ze zbiorów Muzeum Miejskiego | Organizator: Muzeum Miejskie w Tychach
  • Festiwal Malutki | Organizator: Teatr Mały Tychy

Głosować można na stronie słoneczniki.czasdzieci.pl

1 listopada - zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

1 listopada - zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, w dniu 1 listopada wprowadzona zostanie bezpłatna komunikacja miejska oraz zmiany w jej funkcjonowaniu. Od 29 października do 2 listopada spodziewać się można także wprowadzenia czasowej organizacja ruchu.

Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" przyjmuje wnioski o dotację

Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" przyjmuje wnioski o dotację

Działająca na terenie miasta Fundacja "Tychy - Dobre Miejsce" rozpoczęła nabór wniosków o dotację. Fundacja dofinansowuje projekty w obszarze szeroko rozumianych działań promocji miasta Tychy, ochrony środowiska, gospodarki, kultury, edukacji, sportu i rekreacji.

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi krajowej 44 - ul. Mikołowskiej w Tychach. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 milionów złotych.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×