Miasto

4 sierpnia 2021, 14:21:28

Ruszył plebiscyt publiczności w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2021. Wśród zgłoszonych projektów znalazły się trzy tyskie realizacje: przystań kajakarska MOSM, ławki przy tężni solankowej oraz zagospodarowanie podwórka przy ul. Batorego.

Zdjęcie przedstawiające przystań kajakową nad jeziorem Paprocańskim, widok na drewnianą promenadę i część przeszklonego pomieszczenia

Do tegorocznej 22 edycji konkursu złożono 34 zgłoszenia, z których 32 realizacji spełniało wymagania formalne i zostało zakwalifikowane do dalszej oceny. Głosować można do końca sierpnia.

Mieszkańcy wybierają swoich faworytów w trakcie plebiscytu publiczności. Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem ulubionym realizacjom zgłoszonym do konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2021. Najpopularniejsza realizacja, która uzyska największą liczbę głosów zdobędzie Nagrodę Publiczności.

Oceny zgłoszonych realizacji, niezależnie od plebiscytu publiczności, dokona jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno - Architektonicznej, które nominuje a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu NPP 2021 połączone z ogłoszeniem wyników w konkursie Architektura Roku oraz wręczeniem nagród także zeszłorocznym laureatom odbędzie się jesienią w ramach obchodów Śląskich Dni Architektury.

Głosowanie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2021 


Tyskie obiekty mają swoje miejsce w historii nagród przyznawanych w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. W 2010 r. internauci docenili rewitalizację Placu Baczyńskiego przyznający tym samym projektowi Nagrodę Internautów. W 2012 r. Nagrodę Internautów otrzymała realizacja "Wodny plac zabaw na terenie ośrodka wypoczynkowego Paprocany. W 2015 r. zagospodarowanie wschodniego nabrzeża Paprocan w Tychach. (arch. Robert Skitek z zespołem) zdobyło nagrodę Marszałka w kategorii przestrzeń publiczna. 

W 2017 r. nagrodę główną w kategorii obiekt użyteczności publicznej otrzymała tyska realizacja: Zespół Szkolno Przedszkolny w Jaroszowicach ( Projektant - Susuł & Strama Architekci Sp. z o.o. - Krzysztof Strama, Marcin Susuł). Wyróżnienie przyznano tyskiemu obiektowi gastrononomicznemu Promenada nad jeziorem Paprocańskim (Projektant - RS+ Robert Skitek). 

Raport ZTM w ogólnopolskim konkursie

Raport ZTM w ogólnopolskim konkursie

"Raport społecznej odpowiedzialności Zarządu Transportu Metropolitalnego za rok 2020" został zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Do 20 września trwa głosowanie internautów.

Postaw na nogi!

Postaw na nogi!

Postaw na nogi i przyjedź na rolkach, hulajnodze, rowerze lub przyjdź na piechotę 18 września w godzinach od 14:00 do 19:00 do Parku Miejskiego Solidarności w Tychach.

Nowe ławki w Tychach

Nowe ławki w Tychach

Do końca roku w tyskich parkach zamontowanych zostanie 51 nowych ławek. Wymienione zostaną stare ławki na Sublach i w skwerze przy ulicy Dębowej, a w Parku Niedźwiadków pojawią się nowe.

Spisz się w ten weekend

Spisz się w ten weekend

Do końca Narodowego Spisu Powszechnego pozostały już tylko dwa tygodnie. W najbliższy weekend tyszanie będą mieli kilka okazji, aby spisać się w różnych punktach na terenie miasta.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×