Miasto

23 lipca 2021, 10:53:44

Małe błędy popełniane przez małe dzieci mogą mieć ogromie konsekwencje w ich życiu. O tym w jaki sposób unikać zagrożeń oraz jakich zasad bezpieczeństwa przestrzegać dowiedziały się dzieci podczas spotkania pod nazwą „Bezpieczne lato w Tychach”.

Urząd Miasta Tychy, Komenda Miejska Policji w Tychach oraz Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej Tychy realizują wakacyjny cykl spotkań pod nazwą „Bezpieczne lato w Tychach”. Ideą przedsięwzięcia jest edukacja najmłodszych w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Małe błędy popełnione przez małe dzieci mogą mieć ogromne konsekwencje. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo tych najmłodszych obywateli dzielnicowi przekazywali im zasady bezpiecznej zabawy między innymi w domu i na placu zabaw – mówią organizatorzy akcji.

Podczas spotkań dzieci dowiedziały się, że m.in. nie powinny bez zgody rodziców jeść słodyczy, ponieważ tabletka może być łudząco podobna do ulubionego cukierka, a jej połknięcie może stanowić już zagrożenie dla życia lub zdrowia, jak obronić się przed atakiem groźnego zwierzęcia, a także jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą. Funkcjonariusze poruszyli także temat związany z bezpieczeństwem na drodze przekazując maluchom opaski odblaskowe.

Policjanci rozdawali dzieciom książeczki przygotowane w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz kolorowanki nawiązujące do bezpiecznych zachowań. W najbliższym czasie planowane są koleje spotkania z dziećmi.

Raport ZTM w ogólnopolskim konkursie

Raport ZTM w ogólnopolskim konkursie

"Raport społecznej odpowiedzialności Zarządu Transportu Metropolitalnego za rok 2020" został zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Do 20 września trwa głosowanie internautów.

Postaw na nogi!

Postaw na nogi!

Postaw na nogi i przyjedź na rolkach, hulajnodze, rowerze lub przyjdź na piechotę 18 września w godzinach od 14:00 do 19:00 do Parku Miejskiego Solidarności w Tychach.

Nowe ławki w Tychach

Nowe ławki w Tychach

Do końca roku w tyskich parkach zamontowanych zostanie 51 nowych ławek. Wymienione zostaną stare ławki na Sublach i w skwerze przy ulicy Dębowej, a w Parku Niedźwiadków pojawią się nowe.

Spisz się w ten weekend

Spisz się w ten weekend

Do końca Narodowego Spisu Powszechnego pozostały już tylko dwa tygodnie. W najbliższy weekend tyszanie będą mieli kilka okazji, aby spisać się w różnych punktach na terenie miasta.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×