Miasto

19 lipca 2021, 10:54:25

Jak wynika ze statystyk, rak szyjki macicy jest drugim pod względem częstości występowania nowotworem złośliwym u kobiet na świecie. Dlatego miasto Tychy realizuje program szczepień przeciw HPV, który ma na celu ograniczenie zachorowalności tyszanek na tą chorobę.

Program kierowany jest do dziewczynek z rocznika 2009, zameldowanych na terenie miasta Tychy. - Od wielu lat wspieramy w Tychach profilaktykę nowotworową. Zdajemy sobie sprawę, że skuteczna walka z chorobami nowotworowymi powinna łączyć szereg elementów, w tym edukację zdrowotną oraz podejmowanie działań profilaktycznych, zgodnych z najnowszymi standardami medycznymi. Zachęcam rodziców do zgłoszenia się z córkami na szczepienie przeciw HPV. Być może dzięki temu ochronią ich zdrowie, a nawet i życie – mówi Maciej Gramatyka – zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Koszt szczepień w całości zostanie pokryty z budżetu gminy. Organizatorem szczepień z ramienia Urzędu Miasta Tychy jest Przychodnia nr 4 Sp. z o.o. 

ZAPISY I HARMONOGRAM PRACY PUNKTÓW SZCZEPIEŃ:

  1. Żwakowska 20 - czwartki: 15:30 - 18: 00 (32 217 50 38 )
  2. Niepodległości 45 środy: 15:30 - 18:00 ( 32 327 62 49 wew. 5 lub 508 314 612)
  3. Zaręby 37 a piątki: 16:00 - 18:00 (32 322 93 32 )

Program szczepień realizowany jest w ramach Programu Profilaktyki i Promocji Zdrowia dla Miasta Tychy na rok 2021.

 

Tychy w plebiscycie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego - trwa głosowanie

Tychy w plebiscycie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego - trwa głosowanie

Ruszył plebiscyt publiczności w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2021. Wśród zgłoszonych projektów znalazły się trzy tyskie realizacje: przystań kajakarska MOSM, ławki przy tężni solankowej oraz zagospodarowanie podwórka przy ul. Batorego.

Nowe atrakcje na placach zabaw

Nowe atrakcje na placach zabaw

W Parku Niedźwiadków w Tychach, w miejscu starego placu zabaw, powstał nowy naturalny plac, wykonany z robinii akacjowej. Z tego samego drewna wykonano elementy doposażenia placu zabaw przy ul. Sikorskiego.

Poznaj Europejski Korpus Solidarności i wolontariat zagraniczny

Poznaj Europejski Korpus Solidarności i wolontariat zagraniczny

W czwartek 5 sierpnia w Tyskim Centrum Wolontariatu przy ul. Edukacji 11 odbędzie się spotkanie dotyczące wolontariatu zagranicznego w Europejskim Korpusie Solidarności.

Tyszanka ze srebrnym medalem Mistrzostw Olimpijskich!

Tyszanka ze srebrnym medalem Mistrzostw Olimpijskich!

Tyszanka Karolina Naja wraz z Anną Puławską zostały dziś wicemistrzyniami olimpijskimi! Polki zdobyły srebrne medale Igrzysk Olimpijskich w Tokio w K-2 na dystansie 500 metrów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×