Miasto

15 lipca 2021, 14:37:58

Na nowym, ogólnodostępnym placu zabaw można znaleźć m.in. interaktywne zabawki, huśtawki, leżaki czy ławki. Został w całości ufundowany przez mBank Polska.

Plac zabaw mBanku w Tychach na os. A

Porozumienie między mBankiem, a gminą Tychy podpisano 7 lipca. W ramach inwestycji stworzono kreatywną przestrzeń - wykonane z ekologicznych materiałów laboratoria pod gołym niebem. Park tematyczny będzie funkcjonował pod nazwą „Wyspa Naukowa mBank”. - Będzie można na niej wsłuchać się w niezwykłą muzykę kwiatów, zbadać obieg wody w przyrodzie, czy wytworzyć własny prąd. Wyspy mają przyciągnąć także dorosłych, mogą stać się obowiązkowym elementem rodzinnych spacerów i miejscem spotkań z przyjaciółmi - czytamy w opisie projektu mBanku.

Podobne wyspy powstały lub wkrótce zostaną zainstalowane na terenie miejskich parków w Piotrkowie Trybunalskim, Lesznie, Gorzowie Wielkopolskim, Stargardzie, Elblągu, Inowrocławiu, Olsztynie, Tarnowskich Górach i Wrześni.

fot. Piotr Podsiadły/UM Tychy

Raport ZTM w ogólnopolskim konkursie

Raport ZTM w ogólnopolskim konkursie

"Raport społecznej odpowiedzialności Zarządu Transportu Metropolitalnego za rok 2020" został zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Do 20 września trwa głosowanie internautów.

Postaw na nogi!

Postaw na nogi!

Postaw na nogi i przyjedź na rolkach, hulajnodze, rowerze lub przyjdź na piechotę 18 września w godzinach od 14:00 do 19:00 do Parku Miejskiego Solidarności w Tychach.

Nowe ławki w Tychach

Nowe ławki w Tychach

Do końca roku w tyskich parkach zamontowanych zostanie 51 nowych ławek. Wymienione zostaną stare ławki na Sublach i w skwerze przy ulicy Dębowej, a w Parku Niedźwiadków pojawią się nowe.

Spisz się w ten weekend

Spisz się w ten weekend

Do końca Narodowego Spisu Powszechnego pozostały już tylko dwa tygodnie. W najbliższy weekend tyszanie będą mieli kilka okazji, aby spisać się w różnych punktach na terenie miasta.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×