Miasto

15 lipca 2021, 13:31:41

Coroczne Tyskie Kryterium Fiata ma od tego roku swojego patrona. Popularny wyścig kolarski, który od kilku lat rozgrywany jest na ul. Sikorskiego na tyskim osiedlu Z, od tego roku zyskał miano Memoriału Zygmunta Hanusika. Kierowców czekają utrudnienia.

Grupa kolarzy na tyskiej ulicy

Impreza, nad którą patronat objął prezydent Tychów Andrzej Dziuba, odbędzie się już w najbliższą sobotę, 17 lipca od godz. 9. Start i meta będą tradycyjnie usytuowane na wysokości parkingu przy OW Paprocany, a trasa prowadzić będzie ulicą Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Targiela do skrzyżowania z ul. Żółkiewskiego i Zacisze, gdzie będą zlokalizowane nawroty. Uwaga dla kierowców: w godz. 8.30-14 ten fragment ul. Sikorskiego będzie zamknięty dla ruchu, ale zarówno ul. Targiela, jak i Żółkiewskiego i Zacisze będą drożne.

Objazd dla samochodów osobowych i autobusów linii regularnych zaplanowano ulicami Targiela, Zgrzebnioka, Zaręby i Żółkiewskiego, ale pozostałe pojazdy powinny korzystać z innych wlotów do miasta. Mieszkańcy, którzy parkują na zamkniętych odcinkach oraz w miejscach, do których dojazd zostanie wykluczony, prosimy, by wcześniej przeparkowali swoje samochody. Jednocześnie apelujemy o ostrożną jazdę i stosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Raport ZTM w ogólnopolskim konkursie

Raport ZTM w ogólnopolskim konkursie

"Raport społecznej odpowiedzialności Zarządu Transportu Metropolitalnego za rok 2020" został zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Do 20 września trwa głosowanie internautów.

Postaw na nogi!

Postaw na nogi!

Postaw na nogi i przyjedź na rolkach, hulajnodze, rowerze lub przyjdź na piechotę 18 września w godzinach od 14:00 do 19:00 do Parku Miejskiego Solidarności w Tychach.

Nowe ławki w Tychach

Nowe ławki w Tychach

Do końca roku w tyskich parkach zamontowanych zostanie 51 nowych ławek. Wymienione zostaną stare ławki na Sublach i w skwerze przy ulicy Dębowej, a w Parku Niedźwiadków pojawią się nowe.

Spisz się w ten weekend

Spisz się w ten weekend

Do końca Narodowego Spisu Powszechnego pozostały już tylko dwa tygodnie. W najbliższy weekend tyszanie będą mieli kilka okazji, aby spisać się w różnych punktach na terenie miasta.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×