Miasto

14 lipca 2021, 15:6:32

30 dni zaciętej rywalizacji, 895 osób „kręcących” dla Tychów i ponad 130 tysięcy pokonanych kilometrów. Ponadto prawie 10 tysięcy godzin spędzonych na rowerze i spalonych ponad pięć milionów kalorii. Tychy podsumowały rywalizację o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Finaliści rywalizacji Rowerowa Stolica Polski 2021 - grupa kolarska Gronie z nagrodą - rowerem.

Rywalizacja trwała przez cały czerwiec, a Tychy zajęły w niej 22. miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz drugie w śr ód miast o liczbie mieszkańców od 101 tysięcy do 200 tysięcy. Oficjalne podsumowanie akcji odbyło się w niedzielę, 11 lipca przed napisem „Tychy”, tuż obok Urzędu Miasta.

- Dziękuje wszystkim mieszkańcom, którzy włączyli się do tej akcji. To była duża przyjemność obserwować zaangażowanie i wzajemną motywację w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Nie wygraliśmy wprawdzie w klasyfikacji ogólnej, ale tyszanie przejechali najwięcej kilometrów spośród wszystkich miast województwa śląskiego, udowadniając, że Tychy to miasto, którego mieszkańcy uwielbiają jeździć na rowerach. Gratuluję zwycięzcom i już teraz zapraszam do rywalizacji w przyszłym roku – mówi Maciej Gramatyka- z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Do najlepszych trafiły nagrody pieniężne i gadżety rowerowe, a także puchary, upominki i dyplomy. Sponsorami nagród byli Gemini Park Tychy, Alpe Bike, Sklep Rowerowy Kieta, Warsztat Formy, Terapia Manualna Ali Nurbagandow oraz Kompania Piwowarska.

Do rywalizacji, której organizatorem jest miasto Bydgoszcz, Tychy włączyły się po raz drugi. Zabawa polegała na zliczaniu ilości przejechanych kilometrów na rowerze za pośrednictwem aplikacji w telefonie. Każdy z uczestników mógł wybrać miasto, dla którego chciał „kręcić” kilometry, a punkty były przydzielane proporcjonalnie do liczby mieszkańców danego miasta.

Równolegle trwała także wewnętrzna rywalizacja wśród tyszan w kategorii rodzinnej, szkolnej, grupowej i indywidualnej. Zabawie towarzyszyły cotygodniowe weekendowe wydarzenia, podczas których odbywały się gry i konkursy dla dzieci.

Na rodziny, które w danym tygodniu przejechały największą liczbę kilometrów czekały kosze piknikowe. W rywalizacji szkolnej najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 21, a w rywalizacji grupowej – Klub Turystyki Kolarskiej Gronie. Najlepszy tyski rowerzysta w rywalizacji przejechał 3031,98 km.

Raport ZTM w ogólnopolskim konkursie

Raport ZTM w ogólnopolskim konkursie

"Raport społecznej odpowiedzialności Zarządu Transportu Metropolitalnego za rok 2020" został zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Do 20 września trwa głosowanie internautów.

Postaw na nogi!

Postaw na nogi!

Postaw na nogi i przyjedź na rolkach, hulajnodze, rowerze lub przyjdź na piechotę 18 września w godzinach od 14:00 do 19:00 do Parku Miejskiego Solidarności w Tychach.

Nowe ławki w Tychach

Nowe ławki w Tychach

Do końca roku w tyskich parkach zamontowanych zostanie 51 nowych ławek. Wymienione zostaną stare ławki na Sublach i w skwerze przy ulicy Dębowej, a w Parku Niedźwiadków pojawią się nowe.

Spisz się w ten weekend

Spisz się w ten weekend

Do końca Narodowego Spisu Powszechnego pozostały już tylko dwa tygodnie. W najbliższy weekend tyszanie będą mieli kilka okazji, aby spisać się w różnych punktach na terenie miasta.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×