Miasto

22 czerwca 2021, 7:43:36

Warsztaty, imprezy plenerowe, spacery i rywalizacje sportowe - miejskie instytucje przygotowały bogaty program aktywności na lato. Inauguracja już w najbliższy weekend!

"Tychy na lato" to przygotowany przez miejskie instytucje program wydarzeń obejmujący dwa wakacyjne miesiące. Do skorzystania ze swojej oferty zachęcają: Miejskie Centrum Kultury, Teatr Mały, Muzeum Miejskie, Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach.

Inauguracja programu odbędzie się już w najbliższy weekend - w Gemini Park Tychy, gdzie wraz z Tyszakami kreatywnie rozpoczniemy sezon wakacyjny w Tychach. 

Program

25 czerwca (piątek)

Gemini Park Tychy

15.00-18.00 Tyszaki zabawiają dzieciaki
15.00-20.00 animacje dla dzieci w witrynie Tychy na Lato (naprzeciwko sklepu „Biedronka”)

Ogród Miejskiego Centrum Kultury w Tychach

Tyska Senioriada 2021
Wielkie święto wszystkich seniorów – czekają prezentacje grup senioralnych, stoiska promocyjne, turniej brydża, galeria rękodzieła, a także wspaniały koncert finalistki The Voice Senior – Raisy Miszteli oraz największe przeboje Beatlesów w wykonaniu grupy The Postman

OW Paprocany

Muzyczne Wieczory nad Jeziorem – cykl koncertów, które przeprowadzą nas przez różne gatunki muzyczne, który zapoczątkuje Amadeusz Ciesielski i jego romantyczna muzyka

Kościół pw. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

Koncert God’s Property

 

26 czerwca (sobota)
Gemini Park Tychy

15.00-20.00 „Pomalujmy Tychy” - strefa graffiti

Jak działa streetart? Jak to jest malować w przestrzeni publicznej? Zobaczcie sami i dołączcie się do wspólnego malowania. Wejście główne (od strony OBI) w sobotnie popołudnie stanie się miejscem wspólnej pracy twórczej! Dołączcie do animatorów i artystów graffiti. Razem stworzymy piękny obraz! 

Teatr Mały Tychy

Krosny: the best of – najlepsze etiudy najzabawniejszego mima w Polsce – Ireneusza Krosnego

Park Miejski Solidarności

Klasyk Fest – wydarzenie motoryzacyjne, prezentacje zabytkowych samochodów, symulatory, pokazy ratownictwa

OW Paprocany

Festyn sportowo-rekreacyjny "Witajcie wakacje". kameralne kreatywne plenerowe warsztaty rodzinne pt. WODA. POZNAJ JEZIORO.

W stronę nowoczesności: Osiedla E i F

spacer

26 czerwca 2021 (sobota), godz. 11.00–14.00
zbiórka:
  róg ul. Elfów i Ejsmonda
prowadzenie:  Mateusz Miłoń
zapisy:  Gabriela Oleksy, tel. 32 327 18 20–21, wew. 25, e-mail:   g.oleksy@muzeum.tychy.pl
liczba uczestników ograniczona
wstęp wolny

organizator:   Muzeum Miejskie w Tychach
więcej informacji na stronie Muzeum

27 czerwca (niedziela)

Gemini Park Tychy

15.00-20.00 „Pomalujmy Tychy” - strefa graffiti

Od godz. 15.00 zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia strefy graffiti przy wejściu głównym Gemini Park Tychy (od strony OBI). Artyści pod czujnym okiem Michała Banerta zaprezentują najważniejsze lokalizacje Tychów z użyciem farb i sprayów

16.00 i 17.00 koncert Kasia Skiba i Ja

KASIA SKIBA i JA to energiczny tyski duet, który nie ma sobie równych w kontakcie z publiką i rozruszaniu każdego koncertu. Żonglują nastrojami muzycznymi, bawią się muzyką i zarażają energią ludzi. Tym razem w wersji coverowo-autorskiej. Usłyszymy znane melodie z list przebojów, jak i ich piosenki własne: “Maki”, “Czekolada”, oraz najnowszy singiel “Bociany”.

Park Miejski Solidarności

Park Doświadczeń - okazja do poeksperymentowania z Laboratorium Pana Korka oraz sprawdzenia praw fizyki w specjalnym miasteczku urządzeń praw natury

Cielmice, boisko przy ul. Jedności

Festyn Świętojański z przedstawieniem dla dzieci „Babroszki lecą w kosmos” (w wykonaniu Teatru Trip), występem Kabaretu Rak oraz koncertem Grubej Ferajny z uczestniczką The Voice of Poland – Agnieszką Smoleń.

Wyżej wymienione wydarzenia organizowane są przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach.

Ponadto, w najbliższy weekend inauguracji odbywać będą się:

25 czerwca

Tyski pumptrack

Rowerowe zawody PUMP IT TOUR 

25-27 czerwca (piątek-niedziela)

Festiwal Malutki w Teatrze Małym skierowany do dzieci w wieku 0-5 lat oraz ich rodziców

26 czerwca

XXIII Ogólnopolski Rodzinny Rajd Rowerowy – start przy boisku do futbolu amerykańskiego przy Placu Zbawiciela 2 w Tychach

26-27 czerwca

MOSiR przy ul. Brzozowej 2
Mistrzostwa Amatorów Miasta Tychy w Siatkówce Plażowej 4 x 4

 


 

Więcej informacji o programie Tychy na Lato na stronie: umtychy.pl/lato

 

Tychy w plebiscycie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego - trwa głosowanie

Tychy w plebiscycie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego - trwa głosowanie

Ruszył plebiscyt publiczności w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2021. Wśród zgłoszonych projektów znalazły się trzy tyskie realizacje: przystań kajakarska MOSM, ławki przy tężni solankowej oraz zagospodarowanie podwórka przy ul. Batorego.

Nowe atrakcje na placach zabaw

Nowe atrakcje na placach zabaw

W Parku Niedźwiadków w Tychach, w miejscu starego placu zabaw, powstał nowy naturalny plac, wykonany z robinii akacjowej. Z tego samego drewna wykonano elementy doposażenia placu zabaw przy ul. Sikorskiego.

Poznaj Europejski Korpus Solidarności i wolontariat zagraniczny

Poznaj Europejski Korpus Solidarności i wolontariat zagraniczny

W czwartek 5 sierpnia w Tyskim Centrum Wolontariatu przy ul. Edukacji 11 odbędzie się spotkanie dotyczące wolontariatu zagranicznego w Europejskim Korpusie Solidarności.

Tyszanka ze srebrnym medalem Mistrzostw Olimpijskich!

Tyszanka ze srebrnym medalem Mistrzostw Olimpijskich!

Tyszanka Karolina Naja wraz z Anną Puławską zostały dziś wicemistrzyniami olimpijskimi! Polki zdobyły srebrne medale Igrzysk Olimpijskich w Tokio w K-2 na dystansie 500 metrów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×