6 czerwca 2022 13:10

Do 30 czerwca 2022 r. właściciele lub zarządzający budynkami lub lokalami mają czas, by złożyć deklarację o źródłach ogrzewania. Zachęcamy do skorzystania z terenowych dyżurów pracowników Urzędu Miasta i wypełnienia deklaracji.

Ustawą z dnia 28 października 2020 r. o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw utworzono Centralną Ewidencję Emisyjności Budynków (CEEB).

CEEB jest narzędziem wspierającym wymianę starych kotłów grzewczych, będzie również miejscem gdzie dostępne będą informacje na temat wszystkich programów finansowania wymiany pieców.

Powyższa ustawa nakłada nowe obowiązki na właścicieli lub zarządzających budynkami lub lokalami. Każdy właściciel lub zarządca budynku lub lokalu, który posiada źródło ciepła o mocy do 1 MW - musi złożyć specjalną deklarację. 

Przyjdź na dyżur i wypełnij deklarację

Wychodząc naprzeciw mieszkańcom w poniżej podanych dniach będzie możliwość wypełnienia i złożenia deklaracji, pomogą w tym Państwu pracownicy Wydziału Komunalnego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa;


07.06.2022 (wtorek od 12:00 do 15:30) - Parafia Rzymskokatolicka Świętego Ojca Pio w Tychach- Mąkołowiec, ul. Przepiórek 50, w domu katechetycznym w salce na piętrze.
09.06.2022 (czwartek od 14:00 do 17:30) - Parafia Krzyża Świętego w Tychach- Czułów, ul. Bzów 15, salka katechetyczna.
21.06.2022 (wtorek od 12:00 do 15:30) - Parafia św. Józefa Robotnika w Tychach- Wartogłowiec, ul. Dzwonkowa 54- salka katechetyczna.
23.06.2022 (czwartek od 14:00 do 17:30) - Miejskie Centrum Kultury Klub Wilkowyje, ul. Szkolna 94.

Czym jest deklaracja?

To rodzaj ankiety w której podaje się:

  1. imię i nazwisko albo nazwę właściciela lub zarządcy budynku lub lokalu oraz adres miejsca zamieszkania lub siedziby,
  2. adres nieruchomości, w obrębie której eksploatowane jest źródło ciepła lub źródło spalania paliw,
  3. informacje o liczbie i rodzaju eksploatowanych w obrębie nieruchomości źródeł ciepła lub źródeł spalania paliw oraz o ich przeznaczeniu i wykorzystywanych w nich paliwach,
  4. numer telefonu właściciela lub zarządcy (opcjonalnie),
  5. adres e-mail (opcjonalnie).

Kogo dotyczy deklaracja?

Każdego właściciela lub zarządcę budynku lub lokalu który posiada źródło ciepła o mocy do 1 MW.

Kiedy składam deklarację?

  1. Dla nowo powstałych budynków - w terminie 14 dni od dnia uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw.
  2. Dla istniejących budynków - w terminie 12 miesięcy.

W jaki sposób mogę złożyć deklarację?

  1. W formie elektronicznej – poprzez portal zone.gunb.gov.pl (wymagane jest posiadanie profilu zaufanego lub e-dowodu)
  2. W formie papierowej – poprzez wypełnienie oraz złożenie odpowiedniego formularza (wzory dostępne w załącznikach) w Urzędzie Miasta.

Uwaga! Obowiązek złożenia deklaracji jest nałożony ustawowo i za jego niewypełnienie w wyznaczonym terminie grozi grzywna.

 

Szczegółowe informacje na temat CEEB znajdą Państwo w materiałach informacyjnych zamieszczonych poniżej oraz na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.