Miasto

18 czerwca 2021, 9:29:57

Wielkie święto tyskich seniorów już niebawem: 25 czerwca, w godzinach od 15.00 -21.00 w pełnym zieleni ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach odbędzie się SENIORIADA.

- Tradycyjnie już przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dzięki współpracy z aktywnymi grupami senioralnymi z naszego miasta – mówią organizatorzy.

Od godz. 15.00 zaplanowano występy seniorów: Zespół Ludowy Koła Gospodyń Wiejskich URBANOWICZANKI, Klub Seniora PLATYNA przy IB Polska, Grupa taneczna ANTIDITUM, Polski Związek Niewidomych oraz występ solowy Aleksandry Hofman, Stowarzyszenie Promocji Tańca i Rekreacji działające przy TSM OSKARD, Strefa Seniora przy FRES, Uniwersytet Trzeciego Wieku, KS Maluch, Tyska Rada Seniorów i przyjaciele oraz zespół wokalny GWIAZDECZKI W KAPELUSZACH.

Od godzinie 19.00 odbędzie się koncert Raisy Miszteli – tyszanki, znanej z programu Voice of Senior. O 20.00 najlepsze przeboje Beatlesów wykona zespół The Postman.

Oprócz występów na seniorów czekają: wystawa obrazów i rękodzieła, turniej brydża, pokaz mody, ćwiczenia zdrowego kręgosłupa, stoiska promocyjne, porady specjalistów.

- Seniorzy to bardzo ważna i coraz większa grupa mieszkańców naszego miasta. Z myślą o nich organizujemy kolejną już Senioriadę – wydarzenie, na którym seniorzy mogą pokazać swoje talenty, umiejętności, ale także zawrzeć nowe znajomości czy po prostu razem spędzić czas. W dzisiejszych czasach wielu seniorów narzeka na samotność, ale tyscy seniorzy udowadniają, że życie przez wiele lat może być ciekawe, pełne pasji i aktywności. Drodzy seniorzy i seniorki, nie siedźcie 25 czerwca w domach – przyjdźcie do Miejskiego Centrum Kultury – serdecznie zapraszam na Senioriadę  –  zachęca Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.    


WSTĘP WOLNY - Liczba miejsc ograniczona!

Więcej informacji na www.kultura.tychy.pl.

Tychy w plebiscycie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego - trwa głosowanie

Tychy w plebiscycie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego - trwa głosowanie

Ruszył plebiscyt publiczności w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2021. Wśród zgłoszonych projektów znalazły się trzy tyskie realizacje: przystań kajakarska MOSM, ławki przy tężni solankowej oraz zagospodarowanie podwórka przy ul. Batorego.

Nowe atrakcje na placach zabaw

Nowe atrakcje na placach zabaw

W Parku Niedźwiadków w Tychach, w miejscu starego placu zabaw, powstał nowy naturalny plac, wykonany z robinii akacjowej. Z tego samego drewna wykonano elementy doposażenia placu zabaw przy ul. Sikorskiego.

Poznaj Europejski Korpus Solidarności i wolontariat zagraniczny

Poznaj Europejski Korpus Solidarności i wolontariat zagraniczny

W czwartek 5 sierpnia w Tyskim Centrum Wolontariatu przy ul. Edukacji 11 odbędzie się spotkanie dotyczące wolontariatu zagranicznego w Europejskim Korpusie Solidarności.

Tyszanka ze srebrnym medalem Mistrzostw Olimpijskich!

Tyszanka ze srebrnym medalem Mistrzostw Olimpijskich!

Tyszanka Karolina Naja wraz z Anną Puławską zostały dziś wicemistrzyniami olimpijskimi! Polki zdobyły srebrne medale Igrzysk Olimpijskich w Tokio w K-2 na dystansie 500 metrów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×