Miasto

14 czerwca 2021, 16:25:41

14 czerwca wiadukt przy ulicy Grota Roweckiego przeszedł w kolejny etap rozbiórki. Wyłączony został ruch pieszy, zmiany nastąpiły w rozkładach jazdy.

Trwająca na ul. Grota Roweckiego inwestycja wkroczyła w kolejny etap. 14 czerwca rozpoczęła się rozbiórka i wyburzanie wiaduktu, a to oznacza zmiany w rozkładach jazdy pociągów oraz brak możliwości ruchu pieszego po wiadukcie. Do czerwca 2022 postoje na przystanku Tychy Grota Roweckiego zostały wstrzymane. W dniach 15-17 czerwca, 22-24 czerwca oraz 6-8 lipca nastąpi wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Tychy - Tychy Lodowisko. Przewóz podróżnych będzie realizowany autobusami komunikacji zastępczej S4. Autobusy komunikacji zastępczej również będą pomijać przystanek Tychy Grota- Roweckiego. 

Utrudnienia dotyczą także pieszych. Dotychczas mogli oni poruszać się po jednej stronie obiektu. Od najbliższego poniedziałku nie będzie już możliwości przejścia przez wiadukt. Ruch pieszy zostanie skierowany na kładkę w rejonie D.H. City Point. - Przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Grota Roweckiego nad torami kolejowymi to jedno z kluczowych zadań drogowych, jakie aktualnie są realizowane w naszym mieście - mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - Zdajemy sobie sprawę, że prace łączą się z dużymi utrudnieniami, ale to był już ostatni moment, by zareagować - zapewnił. 

W ramach inwestycji powstanie nowa kładka, z której będą mogli korzystać piesi i rowerzyści. Zlokalizowana będzie w odległości około 35 m od ul. Grota Roweckiego po stronie południowo-wschodniej. Planowo kładka ma być gotowa do połowy grudnia 2021, natomiast wiadukt do lipca 2022 roku. Łączny koszt zadania wynosi ok. 10 mln zł, z czego 3,7 mln zł stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa. Wykonawcą zadania jest wyłoniona w drodze przetargu firma Mostostal Kielce S.A..

Tychy w plebiscycie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego - trwa głosowanie

Tychy w plebiscycie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego - trwa głosowanie

Ruszył plebiscyt publiczności w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2021. Wśród zgłoszonych projektów znalazły się trzy tyskie realizacje: przystań kajakarska MOSM, ławki przy tężni solankowej oraz zagospodarowanie podwórka przy ul. Batorego.

Nowe atrakcje na placach zabaw

Nowe atrakcje na placach zabaw

W Parku Niedźwiadków w Tychach, w miejscu starego placu zabaw, powstał nowy naturalny plac, wykonany z robinii akacjowej. Z tego samego drewna wykonano elementy doposażenia placu zabaw przy ul. Sikorskiego.

Poznaj Europejski Korpus Solidarności i wolontariat zagraniczny

Poznaj Europejski Korpus Solidarności i wolontariat zagraniczny

W czwartek 5 sierpnia w Tyskim Centrum Wolontariatu przy ul. Edukacji 11 odbędzie się spotkanie dotyczące wolontariatu zagranicznego w Europejskim Korpusie Solidarności.

Tyszanka ze srebrnym medalem Mistrzostw Olimpijskich!

Tyszanka ze srebrnym medalem Mistrzostw Olimpijskich!

Tyszanka Karolina Naja wraz z Anną Puławską zostały dziś wicemistrzyniami olimpijskimi! Polki zdobyły srebrne medale Igrzysk Olimpijskich w Tokio w K-2 na dystansie 500 metrów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×