Miasto

11 maja 2021, 13:10:44

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach na wniosek Straży Miejskiej oraz Komendy Miejskiej Policji wprowadził nowe, bardziej czytelne oznakowanie.

Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany - droga oznakowana znakami zakaz postoju.

Nowe oznakowanie ma poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów oraz przypomnieć kierowcom, że np. droga pożarowa, nie jest miejscem postoju dla samochodów. Służby miejskie liczą także, że więcej znaków o obowiązujących zasadach zapobiegnie dewastacji terenu ośrodka (zdarza się, zwłaszcza latem, że samochody parkują także na trawnikach).

- Prosimy, by kierowcy zwracali uwagę na oznakowanie i stosowali się obowiązujących zasad, to uchroni ich przed zbędnymi kosztami. Będziemy pilnować przestrzegania przepisów i egzekwować m.in. parkowanie w miejscach do tego nieuprawnionych – mówi Ryszard Polcyn – komendant Straży Miejskiej w Tychach.    

Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany to jedno z ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu przez tyszan, ale także mieszkańców okolicznych gmin. Pięknie położony, daje wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu.

 

Nowe dowody osobiste – ważne terminy!

Nowe dowody osobiste – ważne terminy!

Od 2 sierpnia będą wydawane nowe wzory dowodu osobistego, zawierające m.in. odcisk palca. Zmienią się terminy ważności wydawanych dowodów w zależności od wieku osoby ubiegającej się o dokument, a elektroniczna możliwość złożenia wniosku będzie możliwa tylko dla małoletnich do 12. roku życia.

Kręcimy dla Tychów – ruszyła Rowerowa Stolica Polski!

Kręcimy dla Tychów – ruszyła Rowerowa Stolica Polski!

1 czerwca ruszyła ogólnopolska rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Akcja kręcenia kilometrów potrwa miesiąc do 30 czerwca. Zachęcamy tyszan do przyłączenia do tegorocznych zmagań i podjęcia rywalizacji w ramach grup rowerowych i kręcenia kilometrów na rzecz Tychów.

Zajęcia z Tai Chi dla uczestników programu „Aktywni60plus”

Zajęcia z Tai Chi dla uczestników programu „Aktywni60plus”

Zapraszamy od 11 czerwca na darmowe zajęcia z Tai Chi dla posiadaczy karty „Aktywni60plus”.

Odkomarzanie i odkleszczanie w Tychach

Odkomarzanie i odkleszczanie w Tychach

W czwartek, 10 czerwca br., w godzinach od 20:00 do 01:00, w parkach, w których zlokalizowane są zbiorniki wodne i place zabaw na terenie miasta Tychy, odbędzie się zabieg dezynsekcyjny przeciw komarom i kleszczom.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×