Miasto

7 maja 2021, 7:31:0

25 pierwszych osób, które wezmą udział w projekcie grantowym pn. „Wymiana węglowych źródeł ciepła szansą na poprawę powietrza w Tychach”, otrzyma czujki czadu przekazane przez Państwową Straż Pożarną i Wojewodę.

Czujki czadu

Nabór wniosków do programu wymiany starych, źródeł ciepła na nowe, bardziej ekologiczne ruszył 27 kwietnia i potrwa do 28 maja. Może w nim wziąć udział każdy mieszkaniec Tychów, pod warunkiem, że spełni określone w regulaminie programu warunki.

Wszelkie informacje na temat programu oraz realizowanej w związku z nim kampanii pod hasłem: „Czysta decyzja” można znaleźć na stronie operatora projektu.

Dla pierwszych osób, które zgłoszą się do programu czeka niespodzianka.

- 25 osób, które pierwsze złożą poprawnie wypełniony wniosek otrzyma czujki czadu. Chcemy tym samym jeszcze bardziej zachęcić mieszkańców naszego miasta do udziału w programie i wymiany starego pieca na bardziej ekologiczny. Tylko od nas zależy, jakim powietrzem będziemy w Tychach oddychać, dlatego zróbmy wszystko, by jakość powietrza była coraz lepsza. Co więcej, wymiana „kopciucha” wcale nie musi być bardzo kosztowna – w ramach programu można otrzymać nawet 80% dofinansowania. Dlatego nie szukajmy wymówek i nie czekajmy z decyzją –   zachęca Hanna Skoczylas- z-ca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

Urząd Miasta Tychy otrzymał czujki od Państwowej Straży Pożarnej, w ramach ogólnopolskiej akcji   edukacyjno-informacyjnej na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla:   „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

- W okresie grzewczym wzrasta ryzyko powstania pożarów i zatruć tlenkiem węgla w budynkach mieszkalnych. Źródłem emisji tlenku węgla są urządzenia grzewcze opalane drewnem, węglem, gazem czy olejem opałowym. Teraz sezon grzewczy się kończy, ale zadbajmy, by przed rozpoczęciem kolejnego sezonu grzewczego wykonać przeglądy i sprawdzić wentylacje w domu. Posiadanie czujki czadu także jest dobrym rozwiązaniem, czujka da nam sygnał, gdyby działo się coś złego – mówi st. bryg. Piotr Szojda – Komendant PSP w Tychach.

Czujki, które otrzymają tyszanie, zostały zakupione ze środków Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Nowe dowody osobiste – ważne terminy!

Nowe dowody osobiste – ważne terminy!

Od 2 sierpnia będą wydawane nowe wzory dowodu osobistego, zawierające m.in. odcisk palca. Zmienią się terminy ważności wydawanych dowodów w zależności od wieku osoby ubiegającej się o dokument, a elektroniczna możliwość złożenia wniosku będzie możliwa tylko dla małoletnich do 12. roku życia.

Kręcimy dla Tychów – ruszyła Rowerowa Stolica Polski!

Kręcimy dla Tychów – ruszyła Rowerowa Stolica Polski!

1 czerwca ruszyła ogólnopolska rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Akcja kręcenia kilometrów potrwa miesiąc do 30 czerwca. Zachęcamy tyszan do przyłączenia do tegorocznych zmagań i podjęcia rywalizacji w ramach grup rowerowych i kręcenia kilometrów na rzecz Tychów.

Zajęcia z Tai Chi dla uczestników programu „Aktywni60plus”

Zajęcia z Tai Chi dla uczestników programu „Aktywni60plus”

Zapraszamy od 11 czerwca na darmowe zajęcia z Tai Chi dla posiadaczy karty „Aktywni60plus”.

Odkomarzanie i odkleszczanie w Tychach

Odkomarzanie i odkleszczanie w Tychach

W czwartek, 10 czerwca br., w godzinach od 20:00 do 01:00, w parkach, w których zlokalizowane są zbiorniki wodne i place zabaw na terenie miasta Tychy, odbędzie się zabieg dezynsekcyjny przeciw komarom i kleszczom.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×