Miasto

26 kwietnia 2010, 12:7:47

W dniu 28.04.2010 o godzinie 10:00 w Urzędzie Miasta Tychy przy Al. Niepodległości 49 na pierwszym piętrze skrzydło A zostanie otwarta wystawa prac złożonych w ramach konkursu zorganizowanego przez Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. na Opracowanie projektu koncepcyjnego zagospodarowania terenu osi zielonej w Parku Miejskim w Tychach wraz z projektem koncepcyjnym osi wodnej i obiektów wodnych. Laureatom konkursu zostaną wręczone przyznane nagrody.

W grudniu 2009 r. RCGW S.A. ogłosiło konkurs na Opracowanie projektu koncepcyjnego zagospodarowania terenu osi zielonej w Parku Miejskim w Tychach wraz z projektem koncepcyjnym osi wodnej i obiektów wodnych. Po przeprowadzonej w lutym 2010 r. kwalifikacji wniosków do konkursu dopuszczono projekty 14 biur projektowych. Ostatecznie w marcu złożono 7 opracowań, z których do dalszej oceny dopuszczono 5. Złożone prace prezentują różnorodne rozwiązania architektoniczne i przestrzenne. Wg oceniających niektóre prace cechują się intensywnym zagospodarowaniem przestrzeni, inne zachwycają swoją prostotą. Mimo tego w opinii Komisji Konkursowego pod przewodnictwem architekta Adama Matysiaka uczestnikom konkursu nie udało się wykreować kompletnej, atrakcyjnej przestrzeni publicznej, mogącej się stać miejscem spotkań mieszkańców miasta Tychy. Dlatego w konkursie nie przyznano I nagrody.
 
II nagrodę otrzymało Biuro projektowe Architektura Budownictwa Sima mgr inż. arch. Jerzy Lasoń, a III Pracownia Projektowa Archad mgr inż. arch. Artur Moryson.
 
Prace konkursowe będzie można oglądać od 28 kwietnia do 12 maja w Urzędzie Miasta Tychy na pierwszym piętrze – w skrzydle A.
47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi krajowej 44 - ul. Mikołowskiej w Tychach. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 milionów złotych.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Jesienne nasadzenia

Jesienne nasadzenia

Tyski Zakład Usług Komunalnych zakończył obsadzanie jesiennych rabat sezonowych. W sumie posadzono 8 tysięcy roślin: kompozycje z kapust ozdobnych, wrzosów, chryzantem oraz jarmużu ozdobnego.

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

We wtorek 26 października na murawie Stadionu Miejskiego Tychy rozegrany zostanie mecz polskiej reprezentacji kobiet w piłce nożnej. W eliminacjach do Mistrzostw Świata Polki zmierzą się z reprezentacją Albanii. Początek spotkania o godzinie 19.45.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×