Miasto

17 marca 2021, 11:44:53

Miejski Zarząd Ulic i Mostów stopniowo rozpoczyna wiosenne remonty nawierzchni ulic w Tychach. Lista dróg, na których za chwilę rozpoczną się prace jest długa.

Skrzyżowanie al. Bielskiej i ul. Cienistej w Tychach

Pozimowe naprawy

Wraz z nadejściem wiosny ruszyły remonty na tyskich drogach. Chodzi głównie o naprawy   cz ąstkowe, polegające na uzupełnianiu pozimowych ubytków w nawierzchniach.

- Prace te wykonywane są na bieżąco - mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - Obecnie do napraw wykorzystywane są głównie mieszanki mineralno-asfaltowe wytwarzane i wbudowywane "na ciepło" oraz „na zimno”.    

W najbliższym czasie cząstkowe remonty prowadzone będą na ulicach: Bocheńskiego, Budowlanych, Brzozowej, Harcerskiej, Targiela, Turyńskiej, Oświęcimskiej, Poziomkowej, Nałkowskiej, Dmowskiego, Edukacji, Grota-Roweckiego, Konecznego i Wieniawskiego. Naprawy dotyczą również dróg gruntowych. Roboty przewidziano m.in. na ulicach: Dołowej, Gilów, Bławatków, Za drogą, Świerkowej, Agrestowej, Jakuba, Nadrzecznej, Barwnej i Mąkołowskiej.

Na tym nie koniec. Niebawem ruszą również poważniejsze prace. Chodzi o asfaltowe nakładki, jakie stosuje się na dłuższych odcinkach. Łącznie na ten cel z budżetu miasta przeznaczono blisko 3 mln. zł.  W pierwszej kolejności do remontu przewidziano ulice: Oświęcimską (odc. od ul. Katowickiej do ul. Czarnej), Budowlanych (za skrzyżowaniem z ul. Glinczańską i Burschego) oraz al. Piłsudskiego (odc. od ul. Armii Krajowej do ul. Jordana).

Asfalt na al. Bielską

Osobnym i jednym z poważniejszych drogowych remontów, jaki w tym sezonie zaplanowano w Tychach, będzie ten na al. Bielskiej. Jego koszt oszacowano na 2,5 mln. zł.

-   Planowo prace będą koncentrowały się na odcinku al. Bielskiej od skrzyżowania z ulicami Edukacji i Budowlanych aż do wysokości ul. Sikorskiego – wyjaśnia dyrektor A. Kruczek. - Tam, na wybranych fragmentach, stara nawierzchnia zostanie sfrezowana na całej szerokości drogi, a w razie potrzeby zostanie również uzupełniona podbudowa. Dopiero na tak przygotowanym podłożu będzie ułożona nowa asfaltowa nakładka.

W zakres prac wchodzi także regulacja urządzeń znajdujących się w drodze tj. studni kanalizacyjnych oraz wpustów ulicznych. Miejscowo przewidziano także wymianę krawężnika.

Ogłoszenie przetargu na remont al. Bielskiej planowane jest w kwietniu, co oznacza, że realizacji należy spodziewać się najwcześniej w maju.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia meteorologiczne przed burzami, które mogą wystąpić na terenie Tychów 5 maja od godziny 14.00 do 21.00.

Rusza masowy punkt szczepień na Hali Sportowej

Rusza masowy punkt szczepień na Hali Sportowej

W piątek 7 maja rusza masowy punkt szczepień przeciw COVID-19 na Hali Sportowej przy al. Piłsudskiego 20. To drugi - obok Stadionu Miejskiego - miejski punkt szczepień w Tychach. Dziennie w każdym z punktów będzie mogło się zaszczepić 500 chętnych tyszanek i tyszan.

Fontanna w Parku Niedźwiadków już działa

Fontanna w Parku Niedźwiadków już działa

Fontanna w tak lubianym zwłaszcza przez najmłodszych tyszan Parku Niedźwiadków przeszła prawdziwą metamorfozę. Misy fontanny zostały pokryte szklaną mozaiką w kolorze niebieskim, z których kaskadowo spływa woda.

Rusza masowy punkt szczepień na Stadionie Miejskim

Rusza masowy punkt szczepień na Stadionie Miejskim

We wtorek 4 maja rusza masowy punkt szczepień przeciw COVID-19 na Stadionie Miejskim przy ulicy Edukacji. Dalej czekamy na informację o otwarciu drugiego punktu - na Hali Sportowej (najprawdopobniej będzie to 7 maja).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×