Miasto

19 kwietnia 2010, 13:26:47

W wyniku erupcji w nocy z 13 na 14 kwietnia 2010 roku wulkanu Eyjafjallajoekull na Islandii nad Polskę dotarła chmura pyłu wulkanicznego. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach zawiadamia, że na chwilę obecną stacje pomiarowe Inspekcji Ochrony Środowiska nie wskazują na zwiększenie stężenia pyłu w powietrzu. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska ocenia, że opadanie pyłu nie będzie stanowić zagrożenia dla zdrowia ludzi.

W przypadku, gdyby pył opadł do pułapu odczuwalnego dla ludzi, może powodować podrażnienie dróg oddechowych i skutki zdrowotne dla grup ryzyka tj. osób o skłonnościach alergicznych, astmatyków, małych dzieci, osób o schorzeniach układu oddechowego i krwionośnego. Osoby, które podczas długiego przebywania na zewnątrz zauważą u siebie takie objawy jak: swędzenie lub podrażnienie oczu, katar, ból gardła lub suchy kaszel, powinny wrócić do pomieszczenia. Podobnie, gdy pył będzie zauważalny w powietrzu lub będzie odczuwalny zapach siarki, zepsutych jaj lub silna, kwaśna woń. Wszelkie negatywne objawy powinny być krótkotrwałe.
 
Pomiary stężenia pyłu można śledzić na stronie internetowej:
 
47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

47,5 milionów dofinansowania dla Tychów

Miasto Tychy otrzymało 47,5 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu drogi krajowej 44 - ul. Mikołowskiej w Tychach. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 milionów złotych.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Jesienne nasadzenia

Jesienne nasadzenia

Tyski Zakład Usług Komunalnych zakończył obsadzanie jesiennych rabat sezonowych. W sumie posadzono 8 tysięcy roślin: kompozycje z kapust ozdobnych, wrzosów, chryzantem oraz jarmużu ozdobnego.

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

We wtorek 26 października na murawie Stadionu Miejskiego Tychy rozegrany zostanie mecz polskiej reprezentacji kobiet w piłce nożnej. W eliminacjach do Mistrzostw Świata Polki zmierzą się z reprezentacją Albanii. Początek spotkania o godzinie 19.45.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×