Miasto

1 marca 2021, 13:59:26

25 lutego br. zakończyło się zbieranie wniosków do tegorocznego tyskiego Budżetu Obywatelskiego. Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa nie zniechęciły mieszkańców miasta - tyszanie zgłosili 190 propozycji.

Fragment urządzenia siłowni "pod chmurką" z tabliczką informującą o projekcie powstałym w ramach budżetu partcypacyjnego

Wszystkie zgłoszone wnioski zostaną teraz poddane weryfikacji formalnej i merytorycznej. Projekty będą sprawdzane m.in. pod kątem możliwości zrealizowania w ciągu jednego roku budżetowego oraz zgodności z obwiązującymi w mieście planami i programami. Szczegóły dotyczące złożonych projektów będą zamieszczone na stronie razemtychy.pl już w połowie maja br.

Od 13 lipca do 20 września zaplanowano promocję projektów. Głosowanie rozpocznie się 10 września i potrwa do 20 września. Każdy mieszkaniec Tychów niezależnie od wieku będzie mógł wziąć w nim udział i zdecydować, które projekty mają zostać zrealizowane w następnym roku.

Lista wygranych projektów zostanie opublikowana na stronie razemtychy.pl do 7 października 2021   r.

- Chciałbym podziękować wszystkim autorom złożonych projektów, wszystkim, którzy złożyli podpisy na listach poparcia poszczególnych projektów, a także osobom, które pracowały nad kolejną edycją budżetu obywatelskiego w naszym mieście. Dzięki waszej pracy i zaangażowaniu zostanie zrealizowanych wiele świetnych pomysłów i projektów, które zmienią nasze miasto - mówi Maciej Gramatyka- z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.    

Więcej informacji o Budżecie Obywatelskim na stronie: razemtychy.pl

Kolejna faza rozbiórki wiaduktu, utrudnienia dla pasażerów i pieszych

Kolejna faza rozbiórki wiaduktu, utrudnienia dla pasażerów i pieszych

14 czerwca wiadukt przy ulicy Grota Roweckiego przeszedł w kolejny etap rozbiórki. Wyłączony został ruch pieszy, zmiany nastąpiły w rozkładach jazdy.

Tyszanie: szczepimy się!

Tyszanie: szczepimy się!

W piątek, 18 czerwca w godzinach od 14:00 do 19:00 w Punkcie Szczepień Powszechnych w Hali Sportowej przy al. Piłsudskiego 20 będzie można się zaszczepić przeciwko COVID-19 bez zbędnych formalności (bez konieczności wcześniejszej rejestracji i zapisów). Wystarczy przyjść z dokumentem tożsamości.

Tychy Gminą na 5

Tychy Gminą na 5

Miasto Tychy otrzymało tytuł Gminy na 5! w rankingu przygotowywanym przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Nowe dowody osobiste – ważne terminy!

Nowe dowody osobiste – ważne terminy!

Od 2 sierpnia będą wydawane nowe wzory dowodu osobistego, zawierające m.in. odcisk palca. Zmienią się terminy ważności wydawanych dowodów w zależności od wieku osoby ubiegającej się o dokument, a elektroniczna możliwość złożenia wniosku będzie możliwa tylko dla małoletnich do 12. roku życia.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×