Miasto

19 stycznia 2021, 8:30:38

Planujesz pożegnać się ze świąteczną choinką, ale nie wiesz w jaki sposób ją zutylizować? Polecamy lekturę tekstu.

Żywa choinka jest odpadem zielonym, w związku z tym można utylizować ją w następujący sposób: 

  • w przypadku zabudowy wielorodzinnej - firma wywozowa odbiera je z miejsc gromadzenia odpadów komunalnych w terminach wynikających z harmonogramu odbioru odpadów wielkogabarytowych (odbiór w ramach cotygodniowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych);
  • w przypadku zabudowy jednorodzinnej - pocięte drzewko można wyrzucić do brązowego worka przeznaczonego na odpady zielone i wystawić w dniu wywozu tychże;   
  • w przypadku zabudowy jednorodzinnej i również mieszkańców bloków - choinki można przekazać do jednego z PSZOK-ów w mieście – Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. 

Nie wolno:

  • palić choinkami w piecach lub kominkach;
  • wyrzucać choinek do pojemników na odpady komunalne.

W razie wątpliwości, gdzie powinien trafić dany odpad, warto skorzystać z wyszukiwarki, którą można znaleźć na stronie   www.master.tychy.pl   oraz w EcoHarmonogramie (zachęcamy do pobrania tej darmowej aplikacji wywozowej).

Powrót na stronę ODPADY.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia meteorologiczne przed burzami, które mogą wystąpić na terenie Tychów 5 maja od godziny 14.00 do 21.00.

Rusza masowy punkt szczepień na Hali Sportowej

Rusza masowy punkt szczepień na Hali Sportowej

W piątek 7 maja rusza masowy punkt szczepień przeciw COVID-19 na Hali Sportowej przy al. Piłsudskiego 20. To drugi - obok Stadionu Miejskiego - miejski punkt szczepień w Tychach. Dziennie w każdym z punktów będzie mogło się zaszczepić 500 chętnych tyszanek i tyszan.

Fontanna w Parku Niedźwiadków już działa

Fontanna w Parku Niedźwiadków już działa

Fontanna w tak lubianym zwłaszcza przez najmłodszych tyszan Parku Niedźwiadków przeszła prawdziwą metamorfozę. Misy fontanny zostały pokryte szklaną mozaiką w kolorze niebieskim, z których kaskadowo spływa woda.

Rusza masowy punkt szczepień na Stadionie Miejskim

Rusza masowy punkt szczepień na Stadionie Miejskim

We wtorek 4 maja rusza masowy punkt szczepień przeciw COVID-19 na Stadionie Miejskim przy ulicy Edukacji. Dalej czekamy na informację o otwarciu drugiego punktu - na Hali Sportowej (najprawdopobniej będzie to 7 maja).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×