Miasto

19 października 2020, 15:24:50

Od poniedziałku, 19 października, szkoły średnie z miast i powiatów w żółtej strefie ( m.in. Tychy) przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W Tychach dotyczy to 9 szkół do których uczęszcza ponad 4400 uczniów.

Pusta sala szkolna z ławkami

Do trzech działających w mieście Liceów Ogólnokształcących chodzi ponad 1930 uczniów, do  pozostałych szkół: techników, szkół branżowych blisko 2500 tysiąca.

W pierwszym tygodniu nauczania hybrydowego (19-23.10) uczniowie klas II (9 oddziałów) w I LO będą chodzili na lekcję tak jak do tej pory. Klasy I i III będą uczyły się zdalnie. W kolejnym tygodniu (26-30.10) będzie odwrotnie tzn. w zajęciach stacjonarnych będą brali udział uczniowie klas I i III, a klasy drugie będą uczyły się zdalnie.

II LO stacjonarnie w tym tygodniu uczą się dwie klasy pierwsze oraz po jednej klasie drugiej i trzeciej. Zdalnie: klasy I b i I d oraz jedna klasa II. W kolejnym tygodniu zastąpi zmiana – ci, którzy uczyli się stacjonarnie przejdą na tryb zdalny i odwrotnie.

W III LO do 23 października stacjonarne zajęcia mają uczniowie klas III oraz klas II (trzyletniego liceum). Uczniowie klas I oraz klas II ( czteroletniego liceum) uczą się zdalnie. Od 26 października nastąpi zamiana.

Przez najbliższe dwa tygodnie stacjonarnie będzie się uczyła młodzież w ZS nr 1 ( klasy I LO i klasa I technikum, klasy I, II, III Mistrzostwa Sportowego (w LO), klasy III LO oraz III i IV Technikum, zdalnie: klasy II w LO oraz klasy II technikum. 

W Technikum nr 2 stacjonarnie w tym tygodniu uczą się klasy I i IV, zdalnie II i III. W kolejnym tygodniu nastąpi zamiana: w domu zostają klasy II i III. 

W ZS nr 4 do szkoły przychodzą uczniowie klasy I oraz dwóch II klas. Na nauce zdalnej zostają uczniowie kolejnych dwóch II klas oraz uczniowie klasy III i IV. Od 26 października dwie klasy II oraz klasy III i IV przychodzą do szkoły, pozostali uczą się zdalnie.

W ZS nr 5 lekcje stacjonarnie  mają uczniowie klasy I, III, klasy IV technikum budowlanego oraz klasy I i III szkoły branżowej . Zdalnie uczą się II klasy. W kolejnym tygodniu do szkoły idą uczniowie klasy II technikum i „branżówki” oraz  klasy IV technikum.  Zdalnie – klasy I i III.

W ZS nr 6 od 20.10 w stacjonarnych zajęciach uczestniczą klasy I, dwie klasy II, klasy IV technikum oraz klasy I i II szkoły branżowej. Zdalnie pozostałe klasy II oraz klasy III technikum i szkoły branżowej. Od 26 października do szkół przychodzą uczniowie klas II, III i IV technikum oraz klasy III „branżówki”, zdalne zajęcia będą prowadzone dla pozostałych uczniów klas I i II klas technikum i szkoły branżowej.

W ZS nr 7 do szkoły w tym tygodniu przychodzą uczniowie niektórych klas I i II technikum oraz klas branżowych, a zdalne zajęcia będą prowadzone dla pozostałych uczniów klas II oraz klasy III technikum. W kolejnym tygodniu uczniowie się zamienią- ci, którzy uczyli się zdalnie pójdą do szkoły, a młodzież, która miała lekcję stacjonarne przejdzie w tryb zdalny.

- Ciągłe zmiany w trybie nauczania to bez wątpienia duże wyzwanie dla dyrektorów szkół, nauczycieli i samych uczniów. W tych trudnych czasach wszyscy musimy się jednak z tymi zmianami zmierzyć. Cały czas będziemy analizować sytuację epidemiologiczną w placówkach oświatowych i na bieżąco, jeśli zajdzie taka potrzeba podejmować kolejne decyzje organizacyjne – mówi Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Od początku pandemii w Tychach koronawirusem zostało zakażonych 14 uczniów i 26 nauczycieli oraz 7 pracowników administracji i obsługi.

Nowe dowody osobiste – ważne terminy!

Nowe dowody osobiste – ważne terminy!

Od 2 sierpnia będą wydawane nowe wzory dowodu osobistego, zawierające m.in. odcisk palca. Zmienią się terminy ważności wydawanych dowodów w zależności od wieku osoby ubiegającej się o dokument, a elektroniczna możliwość złożenia wniosku będzie możliwa tylko dla małoletnich do 12. roku życia.

Kręcimy dla Tychów – ruszyła Rowerowa Stolica Polski!

Kręcimy dla Tychów – ruszyła Rowerowa Stolica Polski!

1 czerwca ruszyła ogólnopolska rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Akcja kręcenia kilometrów potrwa miesiąc do 30 czerwca. Zachęcamy tyszan do przyłączenia do tegorocznych zmagań i podjęcia rywalizacji w ramach grup rowerowych i kręcenia kilometrów na rzecz Tychów.

Zajęcia z Tai Chi dla uczestników programu „Aktywni60plus”

Zajęcia z Tai Chi dla uczestników programu „Aktywni60plus”

Zapraszamy od 11 czerwca na darmowe zajęcia z Tai Chi dla posiadaczy karty „Aktywni60plus”.

Odkomarzanie i odkleszczanie w Tychach

Odkomarzanie i odkleszczanie w Tychach

W czwartek, 10 czerwca br., w godzinach od 20:00 do 01:00, w parkach, w których zlokalizowane są zbiorniki wodne i place zabaw na terenie miasta Tychy, odbędzie się zabieg dezynsekcyjny przeciw komarom i kleszczom.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×