Miasto

1 października 2020, 12:50:53

Ma go już m.in. Lublin czy Wrocław, a od dziś (1.10) tzw. Oficera Pieszego mają także Tychy. Oficer Pieszy ma dbać o interesy mieszkańców, którzy przemierzają miasto na własnych nogach. 

Przejście dla pieszych z wysepką Autor: Michał Janusiński

Prezydent miasta na stanowisko „Pełnomocnika ds. koordynowania i rozwoju przestrzeni publicznej dla ruchu pieszego w Mieście Tychy” powołał Michała Lorbieckiego – na co dzień pracownika Wydziału Planowania Przestrzennego i Urbanistyki w urzędzie miasta.  

Do zadań pełnomocnika, który będzie pełnił funkcję społecznie, będzie należało m.in. opiniowanie rozwiązań projektowych (ocena dokumentacji projektowej mającej wpływ na funkcjonowanie i rozwój ruchu pieszego oraz przestrzeni publicznych, uczestnictwo w radach technicznych zadań inwestycyjnych prowadzonych przez miejskie jednostki organizacyjne dla zadań związanych z infrastrukturą ruchu pieszego, opiniowanie projektów zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz zbieranie i promowanie dobrych praktyk i rozwiązań pozytywnie wpływających na rozwój ruchu pieszego).

- Uważam, że powinniśmy kształtować przestrzeń miejską przede wszystkim z myślą o ludziach, a nie tylko o samochodach. Jako urbanista i ekonomista świadomie funkcjonujący bez samochodu zwracam uwagę na problemy w przestrzeni miasta, których nie dostrzegamy zza kierownicy samochodu. Chciałbym promować rozwiązania przyjazne dla mieszkańców, którzy poruszają się po mieście na piechotę -   mówi Michał Lorbiecki - Pełnomocnik ds. koordynowania i rozwoju przestrzeni publicznej dla ruchu pieszego w Mieście Tychy.

Z pełnomocnikiem ds. pieszych można się kontaktować mailowo: michal.lorbiecki@umtychy.pl .

Michał Lorbiecki będzie współpracował z miejskimi jednostkami organizacyjnymi, urbanistami, architektami oraz ze środowiskami i liderami społecznymi w zakresie kształtowania miejskich polityk mających wpływ na funkcjonowanie i rozwój ruchu pieszego oraz przestrzeni publicznych. Będzie on także uczestniczył w spotkaniach i naradach, oceniających przyjęte i wypracowujących nowe zasady i rozwiązania, a także reprezentował Tychy na spotkaniach, konferencjach i debatach o tematyce pieszej, przygotowywanie, prowadzenie lub udział w projektach miejskich i konsultacjach społecznych projektów związanych ze zrównoważoną i aktywną mobilnością.  

W Tychach od kilku lat działa „ Pełnomocnik ds. koordynowania i rozwoju ruchu rowerowego w Mieście Tychy”. Funkcję tę pełni Michał Kasperczyk.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia meteorologiczne przed burzami, które mogą wystąpić na terenie Tychów 5 maja od godziny 14.00 do 21.00.

Rusza masowy punkt szczepień na Hali Sportowej

Rusza masowy punkt szczepień na Hali Sportowej

W piątek 7 maja rusza masowy punkt szczepień przeciw COVID-19 na Hali Sportowej przy al. Piłsudskiego 20. To drugi - obok Stadionu Miejskiego - miejski punkt szczepień w Tychach. Dziennie w każdym z punktów będzie mogło się zaszczepić 500 chętnych tyszanek i tyszan.

Fontanna w Parku Niedźwiadków już działa

Fontanna w Parku Niedźwiadków już działa

Fontanna w tak lubianym zwłaszcza przez najmłodszych tyszan Parku Niedźwiadków przeszła prawdziwą metamorfozę. Misy fontanny zostały pokryte szklaną mozaiką w kolorze niebieskim, z których kaskadowo spływa woda.

Rusza masowy punkt szczepień na Stadionie Miejskim

Rusza masowy punkt szczepień na Stadionie Miejskim

We wtorek 4 maja rusza masowy punkt szczepień przeciw COVID-19 na Stadionie Miejskim przy ulicy Edukacji. Dalej czekamy na informację o otwarciu drugiego punktu - na Hali Sportowej (najprawdopobniej będzie to 7 maja).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×